Божхона йиғимлари халқаро стандартларга мувофиқлаштирилди, қатор ставкалар пасайтирилди, маъмурий жавобгарлик чораларини қўллаш ўрнига йиғимлар жорий этилди.
Илмий кадрларни тайёрлаш – электрон тизим асосида
Барча олий таълимдан кейинги таълим институтлари ягона электрон тизимга киритилади, унинг ёрдамида уларнинг самарадорлиги мониторингини олиб бориш мумкин.
Қурол: қўшимча тақиқлар ва санкциялар жорий этилди
«Қурол тўғрисида»ги Қонунга, МЖТК ва ЖКга жамоат хавфсизлигини таъминлашга оид бир қатор тузатишлар киритилди.
Кураш янги халқаро даражага олиб чиқилади
Президентнинг 4.11.2020 йилдаги «Кураш миллий спорт турини ривожлантириш ва унинг халқаро нуфузини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПҚ-4881-сон қарори қабул қилинди.
Лойиҳа ва қурилиш ташкилотларига рейтинг жорий қилинади
Бу уларнинг самарадорлигини ошириш, соғлом рақобат муҳитини шакллантириш ва қурилиш-монтаж ишлари сифатини яхшилаш имконини беради.
Соғлом овқатланиш: бу йўналишда нима кутилмоқда
Президентнинг 10.11.2020 йилдаги “Аҳолининг соғлом овқатланишини таъминлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарор қабул қилинди.
Президент томонидан айрим қонун ҳужжатларига киритиладиган тузатишлар тўплами имзоланди.
Имом Мотуридий ИТМнинг ишлаш тартиби белгиланди
Марказ буюк аждодларимиздан қолган ёзма манбалар бўйича мақсадли илмий тадқиқотларни амалга ошириш учун турли фондларда сақланаётган қўлёзма манбаларнинг нусхалари билан таъминланади.
10.11.20
Тaъмирлaш ишлaри туфaйли ижaрa ҳақлaрини қaндaй қилиб тўғри кaмaйтириш мумкин?
Сиз ижaрaгa oлгaн oфис тaъмирлaниши кeрaк. Шу сaбaбли ижaрa ҳaқини камайтириш мумкинми вa буни қaндaй амалга ошириш кeрaк?
Таълим, тарбия ва илм-фан қандай ривожлантирилади
Бу ҳақда Президентнинг 2020 йил 6 ноябрдаги ПФ-6108-сон Фармонида сўз боради.
«Чиройли» авторақамлар бериш тартиби ўзгартирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 31 августдаги 683-сон қарорига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Товарлар шартли чиқариб юборилганда – тўлиқ бўлмаган БЮД
Божхона юк декларациясини тўлдириш тартиби тўғрисидаги йўриқномага ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди. Тузатишлар 3 ой ўтгач кучга киради.
Автомобилга эгалик қилиш учун йиғим жорий этилиши мумкин
Молия вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган қарор лойиҳаси муҳокамага қўйилди, у билан автомобиль йўлларини ривожлантириш мақсадли жамғармалари фаолиятини тартибга солувчи қатор ҳужжатлар тасдиқланади.