Капитал, товар ва хизматлар (ишлар) экспорти ҳамда экспортни қўллаб-қувватлаш билан боғлиқ фаолиятни суғурта қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Бухоро вилоятида сув таъминоти тизимини модернизациялашга $437,62 млн ажратилади
Асосий қисми Осиё инфратузилма инвестициялари банки томонидан ажратилади.
Ўзбекистон МДҲ доирасида яна бир ҳужжатга қўшилди
Бу Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлиги иштирокчи-давлатларининг меҳнат, миграция ва аҳолини ижтимоий ҳимоя қилиш бўйича Маслаҳат кенгашини ташкил этиш тўғрисида 1992 йил 13 ноябрдаги Битимга ўзгартиришлар киритиш ҳақидаги Баённомадир.
Янги олимпия захиралари коллежларида футбол бўлимлари ташкил этилади
Коллежлар Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги тизимидаги ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатлари негизида ташкил этилади.
Чет элдаги ишга жойлаштириш учун ҳақни ким тўлайди
«Хусусий бандлик агентликлари тўғрисида»ги Қонунга тузатишлар киритилди. Улар 3 ой ўтгач кучга киради.
Касб-ҳунар мактаблари, коллежлар ва техникумлар учун намунавий уставлар тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамаси узлуксиз бошланғич, ўрта ва ўрта махсус таълим тизимини тартибга солишга доир қатор ҳужжатларни тасдиқлади.
Соддалаштирилган тартибда импорт қилинадиган дори воситалари ва тиббий буюмлар рўйхати қайта кўриб чиқилди
Вазирлар Маҳкамасининг «Коронавирус пандемияси даврида дори воситалари, тиббий буюмлар ва тиббий техникалар муомаласини тартибга солишга доир чора-тадбирлар тўғрисида» 449-сон қарорига ўзгартиришлар киритилди.
Ўзбекистонда SkillsPassport тизими жорий этилади
Президент 11 август куни мамлакатимизда касб-ҳунарга ўқитиш соҳасини янада риовжлантириш тўғрисидаги қарорни имзолади.
Имом Мотуридий маркази ташкил этилади
У Ўзбекистон халқаро ислом академияси ҳузурида фаолият кўрсатади, шунингдек унинг номидаги Халқаро стипендия таъсис этилади
Кимё ва биология янги тизим бўйича ўқитилади
Ўзбекистонда кимё ва биологияга ўқитишнинг янги тизими жорий этилади, бу Президентнинг 12 августдаги қарорида белгиланган.
Олий Мажлисга текширув ўтказиш ҳуқуқи берилди
Қонун ҳужжатларига қонун ижодкорлиги ҳамда парламент назорати жараёнлари такомиллаштирилишига оид тузатишлар киритилди.
Иккита вилоятдаги ирригация иншоотлари реконструкция қилинади
Президентнинг «Жиззах ва Cирдарё вилоятларида сув ресурсларидан самарали фойдаланиш ва ерларнинг мелиоратив ҳолатини яхшилаш бўйича кечиктириб бўлмайдиган чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори қабул қилинди.
Термизда «Ёш чегарачилар» ҳарбий-академик лицейи очилади
Унинг муассиси - Давлат хавфсизлик хизмати, қабул ва ўқув жараёни эса 2021/2022 ўқув йилидан бошланади.
Сирдарё вилоятида қуввати 1500 МВт бўлган ИЭС қурилади
Лойиҳага тўғридан-тўғри хорижий инвестициялар ҳажми – $1,2 млрд. Инвестор – Саудия Арабистонининг «The International Company for water and power projects» компанияси.
Жиноий процесс кенг миқёсда ислоҳ қилинади
Президентнинг 2020 йил 10 августдаги ПФ-6041-сон Фармонида ислоҳотнинг асосий йўналишлари акс эттирилган.
Ўзбекистон агросекторини модернизация қилишга - $659,3 млн
Президентнинг 11.08.2020 йилдаги “Халқаро тикланиш ва тараққиёт банки ҳамда Халқаро тараққиёт уюшмаси иштирокида “Ўзбекистон Республикаси қишлоқ хўжалигини модернизация қилиш” лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида” қарори қабул қилинди.
Янги ҚК асфальт-бетон қоришмалар ва бетон буюмлар ишлаб чиқаради
«Papenburg Uzbekistan» Ўзбекистон-Германия қўшма корхонасини ташкил этишга «GP Gunter Papenburg AG» (Германия) компанияси «Papenburg International GmbH» билан биргаликда 4 млн евро миқдоридаги тўғридан-тўғри инвестицияни киритади.
Қанча нақд валютани декларацияламасдан олиб кириш ва олиб чиқиб кетиш мумкин
Жисмоний шахслар томонидан нақд хорижий валютани Ўзбекистон Республикасининг божхона чегараси орқали олиб кириш ва олиб чиқиб кетиш қоидаларига киритилган ўзгартиришлар 2020 йил 1 сентябрдан кучга киради.
Гид, экскурсия етакчиси ва йўриқчи-йўл бошловчилар сертификат олиши лозим
Уни қандай олиш, шунингдек туризм соҳаси мутахассислари малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш тартибини Вазирлар Маҳкамаси қарори билан тасдиқланган низомлар белгилайди.
Жойлаштириш хизматларини кўрсатиш ва хостеллар ташкил этиш тартиби тасдиқланди
Меҳмонхона хизматлари доимий яшаш жойи, фуқаролик, жисмоний шахсларнинг қариндошлик ва никоҳ муносабатлари, шунингдек шахсий ҳаёт ҳуқуқини чекловчи бошқа омиллардан қатъи назар кўрсатилади.