Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 614-сон қарори билан артемия цисталарини йиғиб олишга рухсатнома бериш тартиби тасдиқланди
Мамлакатимизда ишлаб чиқарилган қоғозлар кўпаяди
Президентнинг 23.08.2017 йилдаги ПҚ–3244-сон «Республикамизда целлюлоза ва қоғоз маҳсулотларини ишлаб чиқариш бўйича қўшимча қувватларни барпо этиш тўғрисида»ги қарори давлат раҳбарининг сайтида жойлаштирилган
Ўздавдонинспекция давлат ресурсидаги доннинг сақланишини таъминлайди
Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 612-сон қарори билан Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат дон инспекцияси тўғрисидаги низом тасдиқланди
Таълим ва тиббиёт муассасалари бюджетдан ташқари Жамғарма ҳисобидан барча зарур нарсалар билан таъминланади
Президентнинг 24.08.2017 йилдаги ПҚ-3242-сон «Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги хузуридаги бюджетдан ташқари таълим ва тиббиёт муассасаларининг моддий-техник базасини ривожлантириш жамғармасини шакллантириш ва бошқаришни такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори давлат раҳбарининг сайтида жойлаштирилган
ЭНҲАТни жорий этиш масалалари хорижий мутахассислар билан муҳокама қилинади
Президентнинг 14.08.2017 йилдаги Ф–5022-сон фармойиши билан мамлакатимизда электр энергияси ва табиий газни назорат қилиш ва ҳисобга олишнинг автоматлаштирилган тизимларини янада жорий этиш чора-тадбирлари қабул қилинди
Ким Mirzo Ulugbek Innovation Center резидентига айланиши мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 631-сон қарори билан Ахборот технологияларини ишлаб чиқиш ва жорий қилишни қўллаб-қувватлаш бўйича «Mirzo Ulugbek Innovation Center» инновация маркази тўғрисидаги низом тасдиқланди
Олий таълим муассасалари ходимларига қанча ҳақ тўланади?
Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 617-сон қарори билан олий таълим муассасалари ходимларининг меҳнатига ҳақ тўлашнинг янгиланган миқдорлари тасдиқланди
Барча сайловчилар ягона электрон рўйхатга киритилади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 630-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси сайловчиларининг Ягона электрон рўйхатини шакллантириш ва юритиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Ветеринария хизматини ривожлантириш жамғармаси маблағлари нимага сарфланади?
Вазирлар Маҳкамасининг 14.08.2017 йилдаги 624-сон қарори билан Давлат ветеринария қўмитаси тўғрисида низом ҳамда Ветеринария хизматини ривожлантириш жамғармасининг маблағларини шакллантириш ва ундан фойдаланиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
ИИЧБ бошқармасининг 2 та минтақалараро давлат инспекцияси қайта ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 633-сон қарори билан Маданият вазирлиги Маданий мерос объектларини муҳофаза қилиш ва улардан фойдаланиш илмий-ишлаб чиқариш бош бошқармаси ташкилий тузилмасига ўзгартиришлар киритилди
«Ўзвиносаноат-холдинг» кенгайтирилмоқда
Президентнинг 23.08.2017 йилдаги ПҚ-3239-сон «Ўзвиносаноат-холдинг» акциядорлик жамияти фаолиятини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори эълон қилинди