Рецептсиз сотиладиган дори воситаларининг рўйхати қисқартирилди
Соғлиқни сақлаш вазирининг буйруғи билан (Адлия вазирлиги томонидан 11.05.2015 й.да 2671-сон билан рўйхатга олинган) шифокор рецептисиз сотиладиган дори воситалари Рўйхати тасдиқланди
Тадбиркорлар учун давлат хизматлари “бир дарчада” амалга оширилади
Президентнинг 2015 йил 15 майдаги ПФ-4725-сон Фармони билан тадбиркорларга давлат хизматлари кўрсатиш ягона марказларини ташкил этиш тасдиқланди.
Бизнесменларга суд ҳимоясининг қўшимча кафолатлари тақдим этилди
Президентнинг 2015 йил 15 майдаги ПФ-4725-сон Фармони билан тадбиркорлик субъектларига уларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини хўжалик судларида ҳимоя қилиш билан боғлиқ қўшимча кафолатлар тақдим қилинди.
«Менинг шаҳрим» абитуриент ва бизнесмен учун
«Норма» профессионал ривожланиш марказида «Менинг шаҳрим» сериясидаги маҳсулотлар ва мазкур лойиҳанинг янгиликлари ҳамда унинг келгуси режаларига бағишланган матбуот-анжумани бўлиб ўтди.
«Norma» нашриётининг янги маҳсулотлари сотувда
2015 йил апрель ойида «Norma» Иқтисодий-ҳуқуқий нашриёти «Солиқ қонунчилигида янги. 2015 йил» ва «Ўзбекистон Республикасининг «Масъулияти чекланган ҳамда қўшимча масъулиятли жамиятлар тўғрисида»ги қонунига шарҳлар» деб номланадиган иккита китоб чиқарди.
Электрон тестларни Click орқали харид қилиш имконияти
«Менинг шаҳрим. Таълим» сериясидаги дастурий маҳсулотларни энди уйдан чиқмасдан, Click.uz тўлов тизимидан фойдаланган ҳолда харид қилиш мумкин.