ҚҲТБТ порталида жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга қарши курашиш тизимини такомиллаштиришга қаратилган қонун лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.
Қатағоннинг тарихий даврини ўрганиш давом этади
Президент томонидан 8 октябрь куни “Қатағон қурбонларининг меросини янада чуқур ўрганиш ва улар хотирасини абадийлаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги фармойиш имзоланди.
Меҳнат жароҳати сабабли етказилган зарар қандай тўланади
Ишлаб чиқаришдаги бахтсиз ҳодиса натижасида ходим меҳнат жароҳати олди. Унга қандай тўловлар тўланиши лозим, етказилган зарар учун тўловни ҳисоб-китоб қилиш чоғида иш ҳақининг қандай турларини ҳисобга олиш зарур.
Экспортни ривожлантириш ва инвестицияларни жалб қилиш билан махсус комиссия шуғулланади
Шунингдек, комиссиянинг вазифаларига ҳудудларда саноат кластерларини ташкил этиш ва ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш, олий даражадаги ташрифлар давомида имзоланган ҳужжатларни амалга ошириш юзасидан тасдиқланган "йўл хариталари"нинг ижросини назорат қилиш ҳам киради.
Шартнома тузаётганда қандай қилиб «тузоққа» тушиб қолмаслик мумкин
Шартнома лойиҳасини ишлаб чиқаётган тараф, одатда, уни имкон қадар ўз фойдасини кўзлаб тузади. Бошқасига зарар етказган ҳолда бир тарафнинг фойдасини кўзлайдиган шартларни қандай аниқлаш мумкин, бундай вазиятда нима қилиш лозим?