Янги қурилган уйлар ипотекасига Тошкент пропискаси илова қилинади
Пойтахтда замонавий концерт зали қурилади
Президентнинг 25.08.2017 йилдаги ПҚ-3243-сон “Ўзбекистон давлат консерваторияси моддий-техник базасини мустаҳкамлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори имзоланди
Учувчисиз учиш аппаратлари қурилишда, картографияда ва табиий офатлар билан курашишда ёрдам беради
ҚҲТБТ порталида “Иқтисодиёт тармоқларида учувчисиз учиш аппаратларидан фойдаланишни ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Ҳукумат қарори лойиҳаси жойлаштирилган
Инсон аъзолари билан савдо қилиш жиноий тартибда таъқиб қилинади
Соғлиқни сақлаш вазирлиги “Инсон аъзолари, тўқималари ва (ёки) ҳужайраларини трансплантация қилиш тўғрисида”ги Қонун лойиҳасини ва Жиноят кодексига тузатишлар лойиҳасини ишлаб чиқди. Қонун лойиҳалари ҚҲТБТ порталида муҳокама учун очиқ
Артемия цисталарини йиғиб олишга қўшимча квоталар тасдиқланади
Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 614-сон қарори билан артемия цисталарини йиғиб олишга рухсатнома бериш тартиби тасдиқланди
Мамлакатимизда ишлаб чиқарилган қоғозлар кўпаяди
Президентнинг 23.08.2017 йилдаги ПҚ–3244-сон «Республикамизда целлюлоза ва қоғоз маҳсулотларини ишлаб чиқариш бўйича қўшимча қувватларни барпо этиш тўғрисида»ги қарори давлат раҳбарининг сайтида жойлаштирилган
Ўздавдонинспекция давлат ресурсидаги доннинг сақланишини таъминлайди
Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 612-сон қарори билан Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат дон инспекцияси тўғрисидаги низом тасдиқланди
Таълим ва тиббиёт муассасалари бюджетдан ташқари Жамғарма ҳисобидан барча зарур нарсалар билан таъминланади
Президентнинг 24.08.2017 йилдаги ПҚ-3242-сон «Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги хузуридаги бюджетдан ташқари таълим ва тиббиёт муассасаларининг моддий-техник базасини ривожлантириш жамғармасини шакллантириш ва бошқаришни такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори давлат раҳбарининг сайтида жойлаштирилган
ЭНҲАТни жорий этиш масалалари хорижий мутахассислар билан муҳокама қилинади
Президентнинг 14.08.2017 йилдаги Ф–5022-сон фармойиши билан мамлакатимизда электр энергияси ва табиий газни назорат қилиш ва ҳисобга олишнинг автоматлаштирилган тизимларини янада жорий этиш чора-тадбирлари қабул қилинди
Ким Mirzo Ulugbek Innovation Center резидентига айланиши мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 631-сон қарори билан Ахборот технологияларини ишлаб чиқиш ва жорий қилишни қўллаб-қувватлаш бўйича «Mirzo Ulugbek Innovation Center» инновация маркази тўғрисидаги низом тасдиқланди
Олий таълим муассасалари ходимларига қанча ҳақ тўланади?
Вазирлар Маҳкамасининг 11.08.2017 йилдаги 617-сон қарори билан олий таълим муассасалари ходимларининг меҳнатига ҳақ тўлашнинг янгиланган миқдорлари тасдиқланди
Барча сайловчилар ягона электрон рўйхатга киритилади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 630-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси сайловчиларининг Ягона электрон рўйхатини шакллантириш ва юритиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Ветеринария хизматини ривожлантириш жамғармаси маблағлари нимага сарфланади?
Вазирлар Маҳкамасининг 14.08.2017 йилдаги 624-сон қарори билан Давлат ветеринария қўмитаси тўғрисида низом ҳамда Ветеринария хизматини ривожлантириш жамғармасининг маблағларини шакллантириш ва ундан фойдаланиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
ИИЧБ бошқармасининг 2 та минтақалараро давлат инспекцияси қайта ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 15.08.2017 йилдаги 633-сон қарори билан Маданият вазирлиги Маданий мерос объектларини муҳофаза қилиш ва улардан фойдаланиш илмий-ишлаб чиқариш бош бошқармаси ташкилий тузилмасига ўзгартиришлар киритилди
«Ўзвиносаноат-холдинг» кенгайтирилмоқда
Президентнинг 23.08.2017 йилдаги ПҚ-3239-сон «Ўзвиносаноат-холдинг» акциядорлик жамияти фаолиятини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори эълон қилинди