Ўзбекистон марказлаштирилган иссиқлик таъминотини аста-секин қисқартиради
Президент «2018-2022 йилларда иссиқлик таъминоти тизимини ривожлантириш дастури тўғрисида»ги Қарорни имзолади
Фуқаролар йиғинининг кенгашида – 2 нафар янги маслаҳатчи, профилактика инспектори ва ижтимоий муассасалар раҳбарлари
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 14 апрелдаги 219-сон Қарори билан Фуқаролар йиғини тўғрисидаги намунавий низомга ўзгартиришлар киритилди
Паррандачилик учун кредитлар муддати узайтирилди
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2344-2, 2017 йил 21 апрель) билан Тижорат банклари томонидан шахсий ёрдамчи хўжаликларга қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етиштириш учун микрокредитлар бериш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди
Автомобиль йўллари давлат қўмитаси тўғрисидаги Низом тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 15.04.2017 йилдаги 221-сон Қарори билан Автомобиль йўллари давлат кўмитаси тўғрисидаги низом тасдиқланди
Лицейлардаги машғулотлар учун ОТМ ўқитувчиларига олий таълим ставкалари бўйича ҳақ тўланади
Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Халқ таълими вазирлиги, Меҳнат вазирлигининг қарори (рўйхат рақами 2834-1, 2017 йил 21 апрель) билан Ўқув машғулотларини ўтказганлик учун меҳнатга соатбай ҳақ тўлаш миқдорларига қўшимча киритилди
Суд экспертлари қандай малака оширади
Вазирлар Маҳкамасининг 13.04.2017 йилдаги 206-сон қарори билан Суд экспертларининг малакасини ва ҳуқуқий билимларини ошириш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Якка тартибдаги тадбиркор пластик картаси универсал бўлди
Марказий банк Бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 1850-2, 2017 йил 19 апрель) билан Якка тартибдаги тадбиркорлар томонидан миллий валютадаги банк карталаридан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди
Адлия органларининг фаолияти вақт талабига биноан ўзгармоқда
Бу ҳақда Ҳайъат мажлисида Адлия вазири Музраф Икромов халқимиз учун амалга оширилган ишлар ва жорий йилда бажарилиши лозим бўлган вазифалар тақдим этилган маълумотида таъкидлади
Суд соҳасидаги қонунчилик билан Тадқиқот маркази шуғулланади
Президентнинг 19.04.2017 йилдаги ПҚ–2903-сон Қарори билан Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Одил судлов муаммоларини ўрганиш тадқиқот маркази тўғрисидаги низом тасдиқланди
Кимё тармоғи корхоналарига ишлаб чиқариш харажатларини камайтириш топширилди
Президентнинг 12.04.2017 йилдаги ПҚ–2884-сон Қарори билан «Ўзкимёсаноат» АЖ фаолиятининг асосий вазифалари ва йўналишлари белгиланди ҳамда унинг янгиланган ташкилий тузилмаси ва ижро этувчи аппарати тузилмаси тасдиқланди