Президентнинг 2.10.2017 йилдаги ПҚ–3306-сон қарори “Кураш” миллий спорт турини ривожлантиришга қаратилган
ИИО ходимлари намунали кўрсаткичлар учун мукофотланади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.09.2017 йилдаги 727-сон қарори билан ички ишлар органларининг тергов бўлинмалари ходимларига қўшимча устамалар тўланадиган махсус малака даражасини бериш ҳамда оғир ва ўта оғир жиноятларни намунали фош этганлик ва тергов қилганлик учун пул мукофотлари тўлаш тартиби белгиланди
Махсус қабулхоналарда маъмурий қамоқ қандай ўталади?
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 18 сентябрдаги 734-сон Қарори билан Маъмурий қамоққа олинган шахсларни қабул қилиш ва сақлаш учун мўлжалланган махсус қабулхоналар тўғрисидаги низом тасдиқланди
Тиббиёт ходимлари хорижда малака оширади
Вазирлар Маҳкамасининг 18.09.2017 йилдаги 736-сон “Давлат тиббиёт ташкилотларининг тиббиёт кадрларини қайта тайёрлаш, уларнинг малакаси ва касб кўникмаларини оширишни самарали ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Автомобиль сотиб олиш учун электрон навбатга туриш мумкин
GM Uzbekistan компанияси Chevrolet.uz ягона савдо порталини ишга туширди. Энди харидорлар автомобиль харид қилиш учун электрон навбатга туриш имкониятини қўлга киритишди
Афв этиш тўғрисидаги материалларни тайёрлаш ишлари бошланди
Президент 29.09.2017 йилдаги Ф–5071-сон «Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганлигининг йигирма беш йиллиги муносабати билан жазони ижро этиш муассасаларида жазо ўтаётган маҳкумларни афв этиш ҳақидаги материалларни тайёрлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги фармойишга имзо чекди
Сенатнинг ўн иккинчи ялпи мажлиси 4 октябрь куни бўлиб ўтади
Тошкент шаҳрида 2 октябрь куни Сенат Раиси Ниғматилла Йўлдошев бошчилигида ўтказилган парламент юқори палатаси Кенгашининг мажлисида Олий Мажлис Сенатининг ўн иккинчи ялпи мажлисини жорий йилнинг 4 октябрь куни чақириш тўғрисида қарор қабул қилинди
ҲКП маблағларини нималарга сарфлаш мумкин
Президентнинг 29.09.2017 йилдаги ПҚ–3295-сон «Биржа ва кўргазма-ярмарка савдоларини янада тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори давлат раҳбари сайтида эълон қилинди
Ўзбекистонда умумреспублика кино прокати тармоғи ташкил этилади
Президентнинг 27.09.2017 йилдаги ПҚ–3292-сон қарори билан Президентнинг 7.08.2017 йилдаги ПҚ–3176-сон «Миллий кинематографияни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Божхона божлари ва акциз солиғининг янги ставкалари тасдиқланди
Президентнинг 29.09.2017 йилдаги ПҚ-3303-сон “Ўзбекистон Республикасининг ташқи иқтисодий фаолиятини янада тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Халқ таълими вазирлигининг вазифалари ва тузилмасига тузатиш киритилди
Президентнинг 30.09.2017 йилдаги ПҚ–3304-сон «Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги фаолиятини такомиллаштириш тўғрисида»ги қарори имзоланди