Ишдан бўшатилган пенсионерни ишга тиклаш тўғрисидаги ишни судда кўриб чиқишда иш берувчи жараёнда, моҳияти бўйича, расмий асосда ютиб чиқиши мумкин
Ҳудудларни комплекс ривожлантириш бошқармалари ва бўлимларининг вазифалари белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 23.03.2016 йилдаги 82-сон Қарори билан вилоятлар, Тошкент шаҳри, туманлар ва шаҳарлар ҳокимликларининг ҳудудларни комплекс ривожлантириш йиғма бошқармалари ва бўлимлари тўғрисидаги намунавий низомлар тасдиқланди
Юридик хизмат
юзасидан Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси ҳузуридаги Халқаро тижорат арбитраж (ҳакамлик) суди раиси, юридик фанлар номзоди, доцент Фозилжон ОТАХОНОВнинг маслаҳатлари
Қизилмия йиғувчилар учун қоидалар соддалаштирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 23.03.2016 йилдаги 85-сон Қарори билан қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ерларда жисмоний ва юридик шахслар томонидан яланғоч қизилмияни ғамлаш (тўплаш) ўсимлик дунёси объектларидан махсус фойдаланишга рухсатнома олинмасдан амалга оширилишига рухсат берилди
Экспортни қўллаб-қувватлаш жамғармаси ваколатлари кенгайди
Президентнинг 16.03.2016 йилдаги ПҚ-2507-сон Қарори билан Кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектлари экспортини қўллаб-қувватлаш жамғармасининг устав капиталини ошириш тўғрисидаги таклиф қабул қилинди. Энди у таъсисчиларнинг ихтиёрий бадаллари ҳисобига 10,3 млрд сўм ва 2,0 млн АҚШ долларини ташкил қилади
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг бешинчи ялпи мажлиси иши 2016 йил 31 март – 1 апрель кунлари давом этади
Ягона порталда НҲҲ лойиҳалари: кўчма савдо қоидалари
Давлат порталида Вазирлар Маҳкамасининг “Ўзбекистон Республикаси ҳудудида кўчма савдога рухсатнома бериш тартиби тўғрисида Низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарори лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Эрталаб – товар, кечқурун – тўлови
Башарти сотувчи қарши бўлмаса, харидор товар учун тўловни даъво билдириш муддати тугагандан кейин ҳам амалга ошириши мумкин. Ва камерал назорат чоғида бу қоидабузарлик деб тан олиниши мумкин эмас