Атмосферага ифлослантирувчи моддалар чиқарилишига нисбатан талаблар кучайтирилади
Ушбу шарҳда – “Атмосфера ҳавосини муҳофаза қилиш тўғрисида”ги Қонуннинг янги таҳрири юзасидан депутатлар изоҳлари
Дорихоналар ижтимоий аҳамиятга эга дориларнинг муомалада бўлиши тўғрисида ҳисобот беради
Вазирлар Маҳкамасининг 18.09.2017 йилдаги 741-сон қарори билан Ижтимоий аҳамиятга эга дори воситалари ва тиббиёт буюмларига эҳтиёжни аниқлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
ЯИДХПда қандай давлат хизматларини жорий этишни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги ҳал қилади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.09.2017 йилдаги 728-сон «Ўзбекистон Республикаси Ягона интерактив давлат хизматлари портали орқали электрон давлат хизматлари кўрсатиш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
«Воз кечилган» товарлар кимга берилади
Вазирлар Маҳкамасининг 18.09.2017 йилдаги 742-сон қарори билан Давлат фойдасига воз кечиш божхона режимига жойлаштирилган товарларни давлат мулкини бошқариш бўйича ваколатли органга топшириш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Мобиль қурилмаларнинг IMEI кодларини рўйхатдан ўтказиш таклиф қилинмоқда
ҚҲТБТ порталида Президентнинг «Мобиль қурилмаларни Ўзбекистон Республикасига олиб кириш ва ҳисобга олиш тизимини тартибга солишга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори лойиҳаси жойлаштирилди
Терма жамоаларнинг аъзолари спорт мактаблари штатига киритилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 18 сентябрдаги 733-сон Қарори билан белгиланишича, 2018 йил 1 январдан бошлаб Республика олий спорт маҳорати мактаблари ва ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактаблари штатлар жадвалига “спортчи” лавозими киритилади
Қарз учун қамашадими?
Мазкур материал қарзларни тўлашдан бўйин товлашнинг юридик жиҳатларига бағишланган материаллар туркумининг дастлабкиси. Унда шартнома мажбуриятларини бажармаслик ва фирибгарлик ўртасидаги фарқ ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга уларни фарқлашда ёрдам берувчи аломатлар ёритилган
Маҳаллийлаштириш дастури кенгайтирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 16.09.2017 йилдаги 732-сон қарори билан 2017 — 2019 йилларда тайёр маҳсулот турлари, бутловчи буюмлар ва материаллар ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш дастурига тузатишлар киритилди