Ўзбекистонда қиймати 50 минг сўм бўлган янги банкнотлар пайдо бўлади
22 августдан бошлаб Марказий банк қиймати 50000 сўм бўлган банкнот кўринишидаги янги пул белгиларини муомалага чиқаради
“Ягона дарча” имкониятлари
Бекобод тумани “Ягона дарча” маркази раҳбари билан ўтказилган интервьюда ягона дарча марказлари фаолияти хусусида сўз юритилади
Фермерлар механизация хизматлари ҳақини қандай тўлайди?
Қишлоқ ва сув хўжалиги вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2903, 2017 йил 27 июль) билан «Ўзагросервис» акциядорлик жамияти корхоналари томонидан кўрсатилган механизация хизматлари ҳақини тўлаш тўғрисидаги низом тасдиқланди
Болалар боғчаларига қабул - 3 ёшдан
Вазирлар Маҳкамасининг 19.07.2017 йилдаги 528-сон «Мактабгача таълим муассасаларининг фаолиятини такомиллаштириш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Архитектура ва қурилиш органларининг ваколатлари белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 1.08.2017 йилдаги 571-сон қарори билан Давархитектқурилиш, унинг таркибий бўлинмалари, шунингдек, республика ва ҳудудий архитектура-шаҳарсозлик кенгаши тўғрисидаги низомлар тасдиқланди
GPS-трекерли транспортга йўл варақаси тўлиқ тўлдирилмайди
Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти бошлиғининг буйруғи (рўйхат рақами 1282-3, 2017 йил 4 август) билан Чипталарни ҳисобга олиш ва йўл варақаларини тўлдириш бўйича йўриқномага тузатишлар киритилди
Пойтахт марказида Tashkent city қурилади
Вазирлар Маҳкамасининг 28.07.2017 йилдаги 559-сон «Тошкент шаҳрининг марказий қисмини ободонлаштириш ва архитектуравий қиёфасини янада яхшилаш ҳамда аҳоли ва пойтахт мехмонлари учун зарур шарт-шароитлар яратиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Формали кийим-бошни илмий лаборатория лойиҳалаштиради
Вазирлар Маҳкамасининг 2.08.2017 йилдаги 575-сон қарори билан Тошкент тўқимачилик ва енгил саноат институти тузилмасида Формали кийим-бошни лойиҳалаштириш бўйича илмий лаборатория фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари қабул қилинди
Чемпионларга ойлик тўловлар тўланади
Нуфузли халқаро спорт мусобақаларида юксак натижаларга эришган ватанимиз спортчиларини ва уларнинг тренерларини рағбатлантириш чора-тадбирлари Президентнинг 10.08.2017 йилдаги ПҚ-3196-сон қарорида назарда тутилган