Ички ишлар вазирининг буйруғи билан Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг Тошкент олий ҳарбий-техника билим юрти базасида идоравий ўқотар қурол ва махсус воситаларни олиб юриш ҳамда улардан фойдаланишга рухсат берилган ташкилотлар ходимларини тайёрлаш ва қайта тайёрлаш курслари тўғрисидаги низом тасдиқланди
Нуфузли компанияларнинг ривожланиш стратегияси
Компания ҳаётидаги ҳар бир янги босқич уни олға силжитиш услубларини алмаштиришни талаб этади. Бунда бизнеснинг даражаси ва кўлами қанчалик жиддий бўлса, улар шунчалик бюджетли бўлиб боради. Ушбу шарҳда биз бу услубларнинг айримлари ҳақида сўз юритамиз
2016 йил учун текширишлар режа-жадвали 10 фоизга қисқарди
Назорат органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Республика кенгаши 2016 йил учун назорат қилувчи органлар томонидан тадбиркорлик субъектларини текширишлар режа-жадвалини тасдиқлади
“Ўзбекистон ҳаво йўллари” МАКдан янги йил совғаси
“Ўзбекистон ҳаво йўллари” МАК Ўзбекистон шаҳарларидан Москва шаҳрига қатновлар учун арзонлаштирилган тарифни жорий қилади
Концерт-томоша фаолиятига лицензия олиш тартибига ўзгартириш киритилди
Вазирлар Маҳкамасининг 9.12.2015 йилдаги 354-сон Қарори билан концерт-томоша фаолиятини амалга оширишни тартибга солувчи қатор ҳужжатлар тасдиқланди
Электрон тижоратни ривожлантириш чора-тадбирлари белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 4.12.2015 йилдаги 353-сон Қарори билан 2016–2018 йиллар даврида Ўзбекистон Республикасида электрон тижоратни ривожлантириш концепцияси ва уни амалга ошириш бўйича тадбирлар комплекси тасдиқланди
Янги йилдан алкоголь маҳсулотлари нархи ўзгаради
Молия вазирлиги ва Давлат солиқ қўмитасининг қўшма қарори (АВ томонидан 10.12.2015 йилда 2738-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан 2016 йил 1 январдан алкоголли маҳсулотлар учун, пиводан ташқари, энг кам улгуржи-сотиш ва чакана нархлар белгиланади