Марказий банк Бошқаруви қарори билан Ваколатли банклар томонидан хорижий валютадаги ҳисобварақларни юритиш тартибига тузатишлар киритилди
Маданий бойликларни тадқиқ этиш мувофиқлаштирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 5.09.2017 йилдаги 700-сон қарори билан Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ўзбекистонга оид хориждаги маданий бойликларни тадқиқ этиш маркази тўғрисида низом ҳамда Ўзбекистонга оид хориждаги маданий бойликларни тадқиқ этиш ишларини мувофиқлаштириш бўйича республика комиссияси тўғрисидаги низом тасдиқланди
1 октябрдан импорт бўйича ставкаларни тўлиқ кўриб чиқиш кутилмоқда
Иқтисодиёт вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган Президент қарори лойиҳаси импорт божхона божи ва олиб келинадиган акциз солиғига тортиладиган товарларга акциз солиғининг янги ставкаларини ўз ичига олади. Улар тахминан 2017 йил 1 октябрдан жорий этилади
“Менинг шаҳрим” энди Telegram да
Яқин орадаги дорихона, банк бўлими ёки автомобилларга ёқилғи қуйиш шохобчасига қандай боришни билмайсизми? “Менинг шаҳрим” лойиҳасининг Telegram чат-боти шаҳар транспортидан фойдаланган ҳолда мақбул йўналишни беради ёки изланаётган объект қаерда жойлашганини кўрсатиб беради
Маҳсулот ишлаб чиқарувчи унинг мувофиқлигини декларациялаши шарт
«Ўзстандарт» агентлиги Бош директорининг буйруғи (рўйхат рақами 1465-3, 2017 йил 4 сентябрь) билан Маҳсулотнинг хавфсизлик талабларига мувофиқлигини декларациялаш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
ННТ давлат органларидан ижтимоий буюртмаларни бевосита олади
14.09.2017 йилдаги ЎРҚ-446-сон Қонун билан «Нодавлат нотижорат ташкилотлари фаолиятининг кафолатлари тўғрисида»ги ҳамда «Ижтимоий шериклик тўғрисида»ги Қонунларга қўшимчалар киритилди
Болалар ёнғин хавфсизлигига ўқитилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2.09.2017 йилдаги 688-сон “Ёнғинлар профилактикаси кунларини ўтказиш ва ёнғин хавфсизлиги чораларини кучайтириш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Кредит ташкилотлари алоҳида мижозларни кучайтирилган тарзда текширади
Нобанк кредит ташкилотларида жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга ва терроризмни молиялаштиришга қарши курашиш бўйича ички назорат қоидалари янги таҳрирда тасдиқланди (рўйхат рақами – 2925, 2017 йил 4 сентябрь)
Ҳали улгуришингиз мумкин – 10 кун қолди!
«Энг яхши аудитор – 2017», «Энг яхши бухгалтер – 2017» ва «Энг яхши ички аудитор – 2017» республика танловларининг биринчи босқичи ниҳоясига етмоқда
Жамоат ишларига ҳақ тўлаш – ЖШДС ва ЯИТсиз
Президентнинг 12.09.2017 йилдаги ПҚ–3268-сон «Аҳолининг кам таъминланган қатламларини қўллаб-қувватлашга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори имзоланди
50 тоннагача бўлган автокранларга имтиёзлар татбиқ этилмайди
Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб киришда импорт божхона божи ва қўшилган қиймат солиғидан озод қилинадиган технологик жиҳозлар рўйхатига ўзгартиришлар киритилди (рўйхат рақами 2436-7, 4 сентябрь 2017 йил)