Бош прокуратура тузилмасида янги бошқарма ташкил этилди
Унинг ходимлари Айдар-Арнасой кўллар тизимини ривожлантириш соҳасида қонунчилик ижроси устидан назорат олиб боради
Олий таълим муассасасига ўқишга кириш учун тавсияномалар қандай берилади
Уларни ички ишлар органларининг шаҳодатланган ходимлари, терроризм ва жиноятчиликка қарши курашиш ҳамда жамоатчилик хавфсизлигини таъминлаш чоғида ҳалок бўлган ёки олган жароҳати туфайли ногирон бўлиб қолган ходимларининг фарзандлари олишлари мумкин
Технологик жиҳозлар импорти: имтиёзларнинг бир қисми бекор қилинади
Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб киришда импорт божхона божи ва қўшилган қиймат солиғидан озод қилинадиган технологик жиҳозлар рўйхатига тузатишлар киритилди
ИИВ академик лицейи абитуриентига тиббий маълумотнома қаерда берилади
Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги академик лицейларига ўқувчиларни қабул қилиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди
Тошкентдаги айрим кўчалар вақтинча беркитилади
Тошкент шаҳар ИИББ ўз сайтида муборак Рамазон ойи кунларида ҳар куни соат 20.00 дан 24.00 гача транспорт воситаларининг ҳаракати учун беркитиладиган кўчалар рўйхатини эълон қилди
Олимпиада иштирокчилари ва уларнинг ўқитувчиларига – пул мукофотлари ва устамалар
Президентнинг 3.05.2019 йилдаги ПҚ–4306-сон қарори иқтидорли ёшларни аниқлаш ва юқори малакали кадрлар тайёрлашнинг узлуксиз тизимини ташкил этишга йўналтирилган
Маънавий-маърифий ишлар учун кўкрак нишони топширилади
Президент 3.05.2019 йилдаги «Маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПҚ–4307-сон қарорни имзолади