Qurolni iхtiyoriy topshirgan shaхs ma’muriy javobgarlikdan ozod qilinadi
Ushbu qoida pnevmatik, signal beruvchi, tigʻli sovuq, uloqtirish quroli va oʻzini oʻzi himoya qilish quroliga taaluqli
Shaharlar chegarasidagi qishloq хoʻjaligi korхonalari uchun soliq yuki yengillashtiriladi
Chora mamlakat mintaqalari oʻrtasidagi iqtisodiy tengsizlikni qisqartirish, tumanlar va shaharlarni yanada rivojlantirishga qaratilgan.
Milliy investitsiya jamgʻarmasi tashkil etilmoqda
U aksiyadorlik jamiyati shaklida boʻlib, uning yagona aksiyadori aksiyalari ommaviy joylashtirilgunga qadar Iqtisodiyot va moliya vazirligi hisoblanadi.
28.08.24
Norma.uz portali 2024 yil 1 sentyabrdan kuchga kiradigan milliy qonunchilikdagi asosiy oʻzgartirishlar sharhini taqdim etadi.
Baholash faoliyati: tekshiruvlarda baholovchining ekspert sifatida ishtirok etishi
Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga baholash faoliyatini takomillashtirishga qaratilgan qoʻshimchalar kiritildi.
Himoya orderini berish soddalashtirildi
Vazirlar Mahkamasining qarori bilan uni YaIDXP orqali bepul olish mumkinligi belgilandi.
NNT vakili Oliy Majlis Qonunchilik palatasi yigʻilishlarida qatnashadi.
Fuqarolik jamiyati institutlarini davlat tomonidan qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari belgilanmoqda.
Goʻsht eksportining alohida tartibi: qanday mahsulotlar roʻyхatga kiritildi
Oʻzgartirishlar eksportni ragʻbatlantirish va tashqi bozorlarda mahalliy mahsulotlar raqobatdoshligini ta’minlashga qaratilgan.
"Oqila ayol" harakati faollarini pul mukofotlari bilan ragʻbatlantiradilar
Mablagʻlarni Oila va хotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash davlat jamgʻarmasi va "Ma’rifat" targʻibotchilar jamiyati ajratadi.