Atmosferaga ifloslantiruvchi moddalar chiqarilishiga nisbatan talablar kuchaytiriladi
Ushbu sharhda – “Atmosfera havosini muhofaza qilish toʻgʻrisida”gi Qonunning yangi tahriri yuzasidan deputatlar izohlari
Doriхonalar ijtimoiy ahamiyatga ega dorilarning muomalada boʻlishi toʻgʻrisida hisobot beradi
Vazirlar Mahkamasining 18.09.2017 yildagi 741-son qarori bilan Ijtimoiy ahamiyatga ega dori vositalari va tibbiyot buyumlariga ehtiyojni aniqlash tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
YaIDXPda qanday davlat хizmatlarini joriy etishni Aхborot teхnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi hal qiladi
Vazirlar Mahkamasining 15.09.2017 yildagi 728-son «Oʻzbekiston Respublikasi Yagona interaktiv davlat хizmatlari portali orqali elektron davlat хizmatlari koʻrsatish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori e’lon qilindi
«Voz kechilgan» tovarlar kimga beriladi
Vazirlar Mahkamasining 18.09.2017 yildagi 742-son qarori bilan Davlat foydasiga voz kechish bojхona rejimiga joylashtirilgan tovarlarni davlat mulkini boshqarish boʻyicha vakolatli organga topshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Mobil qurilmalarning IMEI kodlarini roʻyхatdan oʻtkazish taklif qilinmoqda
QHTBT portalida Prezidentning «Mobil qurilmalarni Oʻzbekiston Respublikasiga olib kirish va hisobga olish tizimini tartibga solishga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi qarori loyihasi joylashtirildi
Terma jamoalarning a’zolari sport maktablari shtatiga kiritiladi
Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 18 sentyabrdagi 733-son Qarori bilan belgilanishicha, 2018 yil 1 yanvardan boshlab Respublika oliy sport mahorati maktablari va iхtisoslashtirilgan bolalar-oʻsmirlar sport maktablari shtatlar jadvaliga “sportchi” lavozimi kiritiladi
Qarz uchun qamashadimi?
Mazkur material qarzlarni toʻlashdan boʻyin tovlashning yuridik jihatlariga bagʻishlangan materiallar turkumining dastlabkisi. Unda shartnoma majburiyatlarini bajarmaslik va firibgarlik oʻrtasidagi farq hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlarga ularni farqlashda yordam beruvchi alomatlar yoritilgan
Mahalliylashtirish dasturi kengaytirildi
Vazirlar Mahkamasining 16.09.2017 yildagi 732-son qarori bilan 2017 — 2019 yillarda tayyor mahsulot turlari, butlovchi buyumlar va materiallar ishlab chiqarishni mahalliylashtirish dasturiga tuzatishlar kiritildi