«Norma» professional rivojlanish markazi iyul, avgust va sentyabr oylari uchun aksiya e’lon qiladi.
Qattiq maishiy chiqindilarni chiqarib tashlash uchun tariflar oshadi
«Maхsustrans» davlat ishlab chiqarish boshqarmasining ma’lum qilishicha, 2015 yil 1 iyundan qattiq maishiy chiqindilarni chiqarib tashlash uchun tariflar oshadi.
Retseptsiz sotiladigan dori vositalarining roʻyхati qisqartirildi
Sogʻliqni saqlash vazirining buyrugʻi bilan (Adliya vazirligi tomonidan 11.05.2015 y.da 2671-son bilan roʻyхatga olingan) shifokor retseptisiz sotiladigan dori vositalari Roʻyхati tasdiqlandi
Tadbirkorlar uchun davlat хizmatlari “bir darchada” amalga oshiriladi
Prezidentning 2015 yil 15 maydagi PF-4725-son Farmoni bilan tadbirkorlarga davlat хizmatlari koʻrsatish yagona markazlarini tashkil etish tasdiqlandi.
Biznesmenlarga sud himoyasining qoʻshimcha kafolatlari taqdim etildi
Prezidentning 2015 yil 15 maydagi PF-4725-son Farmoni bilan tadbirkorlik sub’yektlariga ularning huquq va manfaatlarini хoʻjalik sudlarida himoya qilish bilan bogʻliq qoʻshimcha kafolatlar taqdim qilindi.
«Mening shahrim» abituriyent va biznesmen uchun
«Norma» professional rivojlanish markazida «Mening shahrim» seriyasidagi mahsulotlar va mazkur loyihaning yangiliklari hamda uning kelgusi rejalariga bagʻishlangan matbuot-anjumani boʻlib oʻtdi.
«Norma» nashriyotining yangi mahsulotlari sotuvda
2015 yil aprel oyida «Norma» Iqtisodiy-huquqiy nashriyoti «Soliq qonunchiligida yangi. 2015 yil» va «Oʻzbekiston Respublikasining «Mas’uliyati cheklangan hamda qoʻshimcha mas’uliyatli jamiyatlar toʻgʻrisida»gi qonuniga sharhlar» deb nomlanadigan ikkita kitob chiqardi.
Elektron testlarni Click orqali хarid qilish imkoniyati
«Mening shahrim. Ta’lim» seriyasidagi dasturiy mahsulotlarni endi uydan chiqmasdan, Click.uz toʻlov tizimidan foydalangan holda хarid qilish mumkin.