Ўзбекистон республика товар-хомашё биржаси (ЎзРТХБ) кўргазма-ярмарка савдолари иштирокчилари учун акция бошланганлиги ҳақида эълон қилди
Божхона божлари ва ҚҚСдан озод қилинадиган товарлар рўйхати кенгайтирилди
Иқтисодиёт вазирлиги, Молия вазирлиги, Ташқи иқтисодий алоқалар, инвестициялар ва савдо вазирлиги ва Давлат божхона қўмитасининг қарори билан Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб киришда импорт божхона божи ва қўшилган қиймат солиғидан озод қилинадиган технологик жиҳозлар рўйхатига қўшимчалар киритилди.
Биогаз қурилмаларини қурувчилар учун имтиёзлар белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 25.11.2015 йилдаги 343-сон Қарори билан Республиканинг чорвачилик ва паррандачилик хўжаликларида биогаз қурилмалари қуришни рағбатлантириш чора-тадбирлари тасдиқланди
Қурилаётган ишлаб чиқаришларнинг техник-иқтисодий асосланишини баҳолаш агентлиги ташкил қилинди
Вазирлар Маҳкамасининг 19.11.2015 йилдаги 332-сон Қарори билан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Янги қуриладиган ва реконструкция қилинадиган ишлаб чиқариш қувватлари лойиҳаларининг техник-иқтисодий асосланишини, техника ва технологияларни экспертизадан ўтказиб баҳолаш агентлиги тўғрисидаги низом тасдиқланди
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 23 йиллиги арафасида
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 23 йиллиги арафасида Шуҳрат ШАРАФУТДИНОВ, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, ЎзЛиДеП фракцияси аъзосининг мулоҳазалари
Дўкон очамиз: оддий нарсаларда қандай қилиб панд емаслик ҳақида
“Манфаатлар манбаини” излаганда дўкон очиш тадбиркор назарида фойда олишнинг энг мақбул усули бўлиб кўринади. Ғоянинг бор жозибасига қарамай, ҳар қайси дўкон ҳам эгасига даромад келтиравермайди