Россия давлат нефть ва газ университетининг филиали қанча талаба қабул қилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 27 майдаги 436-сон қарори билан ушбу ўқув юртига қабул квотаси белгиланди
2020 йил 1 январдан тадбиркорлик субъектларини тугатишни соддалаштириш кўзланмоқда
Президент фармони лойиҳаси билан таклиф этилаётган қатор чора-тадбирлар шунга қаратилган: тугатилиши тўғрисида эълонлар беришни бекор қилиш, махсус ҳудудий комиссияларни тугатиш, ихтиёрий тугатилиш муддатини қисқартириш ва бошқалар.
5 июнь – Рамазон ҳайитининг биринчи куни
Президент 30 май куни тегишли қарорни имзолади.
Ҳаммаси фойда солиғи ҳақида: ким қийинчиликларни енга олади
«Norma» ПРМ июнь ойида фойда солиғини ҳисоблаш ва тўлашга оид мураккаб жиҳатлар ечимини англаб етиш имконини берадиган рус ва ўзбек тилларидаги турли ўқув дастурларида иштирок этишга таклиф қилади.
1 июндан мамлакатимизда қандай ўзгаришлар юз беради
2019 йил 1 июндан кучга кирадиган бизнес, ижтимоий соҳа, давлат хизматлари кўрсатиш тартиби ва бошқа соҳалардаги энг муҳим ўзгартиришларнинг қисқача шарҳини эътиборингизга ҳавола этамиз.
Давлат органлари ва жамоатчилик ижтимоий жиҳатдан хавфли аҳволда бўлган ўсмирлар тарбияси билан шуғулланади
Президентнинг 29.05.2019 йилдаги “Ихтисослаштирилган ўқув-тарбия муассасалари фаолиятини тубдан такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Давлат органларида вақти-вақти билан ўтказиладиган ички текширувлар, жавобгарлик ва маориф
Амалдорларнинг даромадлари ва мол-мулкини мажбурий декларациялаш жорий этилиши билан бир қаторда коррупцияга қарши курашиш бўйича комплекс чора-тадбирлар амалга оширилмоқда
«Фойда солиғи» бўйича амалий вебинар учун 50% чегирма!
Қандай қилиб харажатларни оптималлаштириш мумкинлигини билишни, фойдага солиқ солиш босқичларини А дан Z гача ўрганишни, харажатлар бўйича 5–факторли ёндашувни тушуниб олишни хоҳлайсизми ...
Ўсимликларни ғайриқонуний равишда кесганлик ва ҳайвонларга нисбатан шафқатсиз муносабатда бўлганлик учун жиддийроқ жазога тортадилар
Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекс ва Жиноят кодексига экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва табиатдан фойдаланиш соҳасидаги ҳуқуқбузарликлар қисмида катта ўзгартишлар киритилди