Президент 30 май куни тегишли қарорни имзолади.
Ҳаммаси фойда солиғи ҳақида: ким қийинчиликларни енга олади
«Norma» ПРМ июнь ойида фойда солиғини ҳисоблаш ва тўлашга оид мураккаб жиҳатлар ечимини англаб етиш имконини берадиган рус ва ўзбек тилларидаги турли ўқув дастурларида иштирок этишга таклиф қилади.
1 июндан мамлакатимизда қандай ўзгаришлар юз беради
2019 йил 1 июндан кучга кирадиган бизнес, ижтимоий соҳа, давлат хизматлари кўрсатиш тартиби ва бошқа соҳалардаги энг муҳим ўзгартиришларнинг қисқача шарҳини эътиборингизга ҳавола этамиз.
Давлат органлари ва жамоатчилик ижтимоий жиҳатдан хавфли аҳволда бўлган ўсмирлар тарбияси билан шуғулланади
Президентнинг 29.05.2019 йилдаги “Ихтисослаштирилган ўқув-тарбия муассасалари фаолиятини тубдан такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Давлат органларида вақти-вақти билан ўтказиладиган ички текширувлар, жавобгарлик ва маориф
Амалдорларнинг даромадлари ва мол-мулкини мажбурий декларациялаш жорий этилиши билан бир қаторда коррупцияга қарши курашиш бўйича комплекс чора-тадбирлар амалга оширилмоқда
«Фойда солиғи» бўйича амалий вебинар учун 50% чегирма!
Қандай қилиб харажатларни оптималлаштириш мумкинлигини билишни, фойдага солиқ солиш босқичларини А дан Z гача ўрганишни, харажатлар бўйича 5–факторли ёндашувни тушуниб олишни хоҳлайсизми ...
Ўсимликларни ғайриқонуний равишда кесганлик ва ҳайвонларга нисбатан шафқатсиз муносабатда бўлганлик учун жиддийроқ жазога тортадилар
Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекс ва Жиноят кодексига экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва табиатдан фойдаланиш соҳасидаги ҳуқуқбузарликлар қисмида катта ўзгартишлар киритилди