2017 йил 31 майда Вазирлар Маҳкамасининг 329-сон “Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия институти ҳузуридаги Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни илмий-методик таъминлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш маркази фаолиятини такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Пойтахтимиз аквапарклари - 2017: корпоратив ва шахсий ҳордиқ чиқариш
Сув аттракционлари ёш оилалар ва болалар учун ўта оммалашган ҳордиқ чиқариш тури бўлиш билан бирга турли компаниялар ходимларини ҳам ўзига жалб этади. Чунки аквапаркларда корпоратив тадбирлар ўтказиш ёки ходимлар ҳордиқ чиқариши учун чипталарни улгуржи харид қилиш мумкин
Конституциявий судга янги ваколатлар берилди
31.05.2017 йилдаги ЎРҚ–430-сон Қонун билан Конституцияга ўзгартиришлар киритилди, шунингдек «Ўзбекистон Республикасининг Конституциявий суди тўғрисида» Конституциявий қонун қабул қилинди. Ҳужжатлар «Халқ сўзи» газетасида эълон қилинди
Кадастр ҳужжатларини расмийлаштириш 25% қимматлашади
Президентнинг 31.05.2017 йилдаги ПФ-5065-сон Фармонига мувофиқ ерларни муҳофаза қилиш ва улардан оқилона фойдаланиш борасида назоратни кучайтириш, геодезия ва картография фаолиятини такомиллаштириш, давлат кадастрлари юритишни тартибга солиш чора-тадбирлари қабул қилинди
ФВВ тузилмасида ўзгаришлар рўй берди
Президентнинг 1.06.2017 йилдаги «Фавқулодда вазиятларнинг олдини олиш ва уларни бартараф этиш тизими самарадорлигини тубдан ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармони ЎзАда жойлаштирилди
ЎзРТХБ янги «D-Xarid» мобиль иловани ишга туширди
Ўзбекистон Республикаси товар-хом ашё биржасининг сайтида қайд қилинишича, илова электрон давлат харидлари тизимида етказиб берувчилар сонининг ортишини таъминлаш мақсадида ишлаб чиқилган
Депутатлар Давлат бюджети ижросини кўриб чиқдилар
1 июнь куни бўлиб ўтган Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида депутатлар молия вазири томонидан тақдим этилган Давлат бюджетининг ва давлат мақсадли жамғармалари бюджетларининг 2016 йилдаги ҳамда жорий йилнинг I чорагидаги ижроси тўғрисидаги ҳисоботни кўриб чиқдилар
Таътил, йўлланма, санаторий
Ўзбекистон санаторийларида йўлланмалар бўйича дам олиш йилдан-йилга оммавийлашиб бормоқда. Чунки уларда ҳам саломатликни тиклаш, ҳам яхшилаб ҳордиқ чиқариб олиш мумкин. Қатор санаторийларда дам олувчилар учун қизиқарли маданий дастурлар ҳавола этилади
Сиёсий бошпана бериш тартиби белгиланди
Президент ўзининг 29.05.2017 йилдаги ПФ–5060-сон Фармони билан Ўзбекистон Республикасида сиёсий бошпана бериш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлади, деб хабар беради давлат раҳбарининг расмий сайти