Ижтимоий солиқ тўғрисидаги янги Низом тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан Ижтимоий солиқни тақсимлаш, пенсия ва бошқа тўловларни тўлаш учун ажратилган харажатларни қоплаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди. Ушбу тартибни белгилайдиган НҲҲнинг мақоми оширилди, бироқ тартибнинг ўзи ўзгартирилмади.
Махсус инспекция транспорт устидан назоратни амалга оширади
Вазирлар Маҳкамаси томонидан Инспекциянинг мақоми ва фаолиятини ташкил этиш асослари, вазифалари, функциялари, ҳуқуқлари ҳамда жавобгарлигини белгилайдиган низом тасдиқланди.
Ёшлар тадбирларида иштирок этиш учун онлайн рўйхатдан ўтиш мумкин
Ёшларга оид тадбирларнинг йиллик календарь режасини ишлаб чиқиш ва тасдиқлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Пахта ҳосилдорлиги қандай оширилади
Тажриба-синов тариқасида юқори ҳосилдор хорижий ғўза навлари ва дурагайларини олиб кириш ва жойлаштиришга рухсат берилади.
Давлат мулкини ижарага бериш тартиби белгиланди
2024 йил 1 мартдан бошлаб давлат мулкини ижарага бериш шартномалари бўйича ижара тўловлари «E-ijara» электрон тизими орқали амалга оширилади.
Ҳунармандчилик қандай ривожлантирилади
Савдо-саноат палатаси «Ҳунармандчилик фаолияти тўғрисида»ги қонун лойиҳасини ишлаб чиқди. Лойиҳа жамоатчилик муҳокамаси учун ҚҲТБТ порталига жойлаштирилган.
Баҳолаш фаолиятида нималарни ўзгартириш режалаштирилмоқда
«Баҳолаш фаолияти тўғрисида»ги қонун лойиҳаси муҳокамага қўйилди.
Аграр соҳадаги бозор ислоҳотларининг асосий жиҳатлари
Қишлоқ хўжалигида эркин бозор муносабатларини янада ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тасдиқланди.
Асосий ставка 14 фоиз даражасида сақлаб қолинди
Қарор 14 декабрда Ўзбекистон Республикаси Марказий банки бошқаруви томонидан қабул қилинди.
АСМ устидан назорат қилиш инспекцияси Қишлоқ хўжалиги вазирлигига ўтказилди
Қишлоқ хўжалиги вазирлигининг ижро этувчи органлари қишлоқ хўжалиги экинларини экиш, уруғлик ва кўчат материалларини етиштириш, қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл-қурилиш техникаларини синовдан ўтказишни назорат қилади.