Президентнинг 26.05.2017 йилдаги “Женерал Моторс Ўзбекистон” АЖ ишлаб чиқараётган маҳсулотларга нархлар шаклланишини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори имзоланди
Бюджет ижроси доимо парламент аъзоларининг диққат марказида
Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги сиёсий партиялар фракциялари йиғилишларида давлат бюджетининг ва давлат мақсадли жамғармалари бюджетларининг 2016 йилдаги ва 2017 йил биринчи чорагидаги ижроси тўғрисидаги ҳисобот депутатлар томонидан дастлабки тарзда муҳокама қилиш асосида кўриб чиқилмоқда
Тошкентда муз мажмуаси қурилади
Президентнинг 11.05.2017 йилдаги ПҚ–2964-сон Қарори билан 2017–2018 йилларда пойтахтимизда «Нumo Arena» кўп тармоқли муз комплексини қуришга қарор қилинди
Ҳокимликлар раҳбарларига хизмат уйлари берилади
Вазирлар Маҳкамасининг 19.05.2017 йилдаги 299-сон қарори билан Жойлардаги ижро ҳокимияти органлари раҳбарлари учун хизмат уй-жойларини қуриш, тақсимлаш, фойдаланиш, сақлаш ва таъмирлашни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
ОАК 1 июль кунидан илмий даражаларни беришни бошлайди
Вазирлар Маҳкамаси 22.05.2017 йилда 304-сон «Олий ўқув юртидан кейинги таълим тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорни қабул қилди
Гўшт мамлакат раҳбарияти қарорига биноан экспорт қилинади
Президентнинг 4.05.2017 йилдаги ПФ-5034-сон Фармони билан белгиланишича, аввал экспорт қилиниши тақиқланган гўшт ва истеъмолбоп гўштли қўшимча маҳсулотларни экспорт қилишга эндиликда Ўзбекистон Президенти ёки Ҳукумати қарорига биноан йўл қўйилади
Бозорлар маъмуриятининг ҳуқуқлари, мажбуриятлари ва жавобгарлиги аниқлаштирилди
Молия вазирлиги ва ДСҚнинг қарори (рўйхат рақами 2185-1, 2017 йил 23 май) билан Бозорлар, савдо комплекслари ва уларнинг филиалларида бир марталик йиғимлар, ижара тўловлари ҳамда кўрсатилган хизматлар учун тўловларнинг ўз вақтида ва тўлиқ ундирилишини ташкил этиш ва назорат қилиш тартиби тўғрисида низомга тузатишлар киритилди