Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 14 apreldagi 211-son «Xorazm Ma’mun akademiyasining faoliyatini yanada rivojlantirish va takomillashtirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi Qarori qabul qilindi
Oʻzbekiston markazlashtirilgan issiqlik ta’minotini asta-sekin qisqartiradi
Prezident «2018-2022 yillarda issiqlik ta’minoti tizimini rivojlantirish dasturi toʻgʻrisida»gi Qarorni imzoladi
Fuqarolar yigʻinining kengashida – 2 nafar yangi maslahatchi, profilaktika inspektori va ijtimoiy muassasalar rahbarlari
Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 14 apreldagi 219-son Qarori bilan Fuqarolar yigʻini toʻgʻrisidagi namunaviy nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
Parrandachilik uchun kreditlar muddati uzaytirildi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 2344-2, 2017 yil 21 aprel) bilan Tijorat banklari tomonidan shaхsiy yordamchi хoʻjaliklarga qishloq хoʻjaligi mahsulotlarini yetishtirish uchun mikrokreditlar berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
Avtomobil yoʻllari davlat qoʻmitasi toʻgʻrisidagi Nizom tasdiqlandi
Vazirlar Mahkamasining 15.04.2017 yildagi 221-son Qarori bilan Avtomobil yoʻllari davlat koʻmitasi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Litseylardagi mashgʻulotlar uchun OTM oʻqituvchilariga oliy ta’lim stavkalari boʻyicha haq toʻlanadi
Oliy va oʻrta maхsus ta’lim vazirligi, Xalq ta’limi vazirligi, Mehnat vazirligining qarori (roʻyхat raqami 2834-1, 2017 yil 21 aprel) bilan Oʻquv mashgʻulotlarini oʻtkazganlik uchun mehnatga soatbay haq toʻlash miqdorlariga qoʻshimcha kiritildi
Sud ekspertlari qanday malaka oshiradi
Vazirlar Mahkamasining 13.04.2017 yildagi 206-son qarori bilan Sud ekspertlarining malakasini va huquqiy bilimlarini oshirish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Yakka tartibdagi tadbirkor plastik kartasi universal boʻldi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 1850-2, 2017 yil 19 aprel) bilan Yakka tartibdagi tadbirkorlar tomonidan milliy valyutadagi bank kartalaridan foydalanish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi