Онкогематологик ва даволаш қийин бўлган касалликларга чалинган беморларни соғломлаштиришга кўмаклашиш жамғармаси тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Хорижда маблағларсиз қолган ўзбекистонликларга ёрдам кўрсатилади
Ўзбекистон Республикаси фуқароларига хорижий давлат ҳудудида яшаш учун маблағларсиз қолган тақдирда, молиявий ёрдам кўрсатиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
II Халқаро бахшичилик санъати фестивалига тайёргарлик ишлари бошланди
Жорий йилда тадбирлар Қорақалпоғистон Республикасининг пойтахти – Нукусда ўтказилади.
«Зомин» туристик-рекреацион зонаси ташкил этилади
Зона ҳудудида халқаро умуммавсумий курортлар, меҳмонхона ва туризм мажмуалари ҳамда бошқа объектлар барпо этилади.
Қайта тикланувчи энергия манбалари ИТИ ташкил этилди
Институтнинг вазифаларидан бири қайта тикланувчи энергия манбалари ва водородни ишлаб чиқарувчи, улардан фойдаланувчи ҳамда ушбу турдаги энергия билан ишловчи ускуна, қурилма ва технологияларни синовдан ўтказиш ва сертификатлашдан иборат.
Ерларнинг шўрини ювишда тежамкорлик қандай таъминланади
Қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ерларни шўр ювишга тайёрлаш ва шўр ювиш ишларини ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
2021-2023 йилларда капитал бозорини ривожлантириш дастури тасдиқланди
У қимматли қоғозлар чиқарилишини кўпайтириш, шунингдек жисмоний ва юридик шахсларнинг фонд бозоридаги иштирокини кенгайтиришга йўналтирилган.
Ёшлар тадбиркорлиги жиддий қўллаб-қувватланади
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида ёшлар бандлигини таъминлаш ва бўш вақтини мазмунли ташкил этиш борасида белгиланган вазифалар ижроси юзасидан йиғилиш ўтказилди.