СК, ЖПК ва ЖКга ўзгартиришлар киритилади
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
Давлат бюджетининг ярмидан ортиғи ижтимоий соҳага йўналтирилади
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида депутатлар «2021 йил учун Ўзбекистон Республикасининг Давлат бюджети тўғрисида»ги қонун лойиҳасини кўриб чиқдилар.
Вакциналар ишлаб чиқариш майдончаси ва қатор илмий лабораториялар барпо этилади
Бу давлат раҳбари томонидан 2020 йил 25 ноябрда имзоланган қарорда назарда тутилган.
Давлат божи ва бошқа йиғимлар қандай ҳисобга олинади
Давлат органлари томонидан ундириладиган давлат божи ва бошқа йиғимларнинг бюджет тизимига тушумларини ҳисобга олиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди.
Солиқчилар ва банклар ўртасида маълумотлар алмашиш тартиби тасдиқланди
Банклар ва солиқ органлари солиқ қарзини ундириш, банк ҳисобварақлари бўйича операцияларни тўхтатиб туришда ўзаро ҳамкорлик қиладилар.
25.11.20
Ходимга ўриндошликни тақиқлаш мумкинми?
Ўриндошлик асосида ишлаш – асосий иш вақтидан ташқари ва ундан озод вақтда меҳнат шартномаси шартларида бажариладиган ҳақ тўланадиган бошқа иш.
Геном бўйича рўйхатга олиш нима ва у нега керак
«Геном бўйича давлат рўйхатига олиш тўғрисида»ги Қонун эълон қилинди.
11 ноябрь – Касаба уюшмалари куни
Ушбу сана 2020 йил 23 ноябрдаги ЎРҚ-648-сон Қонун билан белгиланди.
Ҳудудларда хизматлар соҳасини ривожлантириш вазифалари белгиланди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида ҳудудларда хизматлар ва сервис соҳасини ривожлантириш ва тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш бўйича қабул қилинаётган чора-тадбирларнинг самарадорлиги юзасидан видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Таълим тўғрисидаги ҳужжатларнинг намуналари тасдиқланди
Бошланғич, ўрта ва ўрта махсус профессионал таълим тўғрисидаги дипломлар ҳамда сертификат бланкалари индивидуал QR-код билан таъминланади.
Солиқ мониторинги қандай ўтказилади
Солиқ тўловчилар учун у ихтиёрий ҳисобланади ва олдинги йил учун даромадлари йиллик молиявий ҳисобот маълумотларига кўра камида 10 млрд сўмни ташкил этган юридик шахсларда ўтказилади.