Ўзини ўзи банд қилган шахсларга балиқ етиштиришга рухсат берилди
Балиқ маҳсулотлари турларини кўпайтириш, экспорт салоҳиятини оширишга йўналтирилган балиқчилик тармоғини янада ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тасдиқланди.
Электрон онлайн-аукционлар ва танловлар: янги нормалар жорий этилди
Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан ижро ҳужжатлари бўйича объектларни электрон онлайн-аукционга чиқариш ва сотишнинг ўзига хос хусусиятлари, электрон-аукцион ва танловни ўтказилмаган деб ҳисоблаш ва уларни такрорий ўтказиш тартиби тўғрисидаги нормалар киритилди.
Метеорологик хизматда қандай ўзгаришлар бўлади
«Гидрометеорология фаолияти тўғрисида»ги Қонун кучга кирди, унда ушбу соҳадаги асосий тушунчалар, фаолият принциплари, гидрометеорологик ахборотни тайёрловчилар ҳамда ундан фойдаланувчиларнинг ҳуқуқ ва мажбуриятлари белгиланди.
Самарқанд давлат университети трансформация қилинади
Университет таркибида Агробиотехнологиялар ва озиқ-овқат хавфсизлиги институти, Муҳандислик физикаси институти ва ОТМнинг Ургут филиали ташкил этилади.
Коррупцияга қарши курашиш соҳасида рейтинг баҳолаш тизими жорий этилади
У 1 февралдан бошлаб эксперимент тариқасида ўз фаолиятида коррупцияга қарши менежмент тизимини жорий этаётган 26 та давлат ташкилоти фаолиятига жорий этилади.