Банклар истеъмол кредитининг тўлиқ қийматини қандай ҳисоблайдилар
Тижорат банклари кредит сиёсатига нисбатан қўйиладиган талаблар тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Цемент бўйича божхона имтиёзи 1 октябрдан бекор қилинади
2020 йил 1 январга қадар муддатга импорт қилишда божхона тўловларини тўлаш бўйича имтиёз бериладиган (божхона расмийлаштируви учун йиғимлар бундан мустасно) маҳсулот, хомашё ва материаллар рўйхатига ўзгартиришлар киритилди
Болалар боғчаларининг фаолияти ўрганилиб, мақбуллаштирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.05.2019 йилдаги «Мактабгача таълим ташкилотлари фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 391-сон қарори шунга йўналтирилган
«Виждон эркинлиги ва диний ташкилотлар тўғрисида»ги Қонунга тузатишлар тайёрланмоқда
14 майда Қонунчилик палатасида Дин ва эътиқод эркинлигини таъминлаш бўйича «Йўл харитаси»нинг ижросини мониторинг қилиш бўйича Ишчи гуруҳнинг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди
Бизнес муаммоларини ҳал этиш – Ҳукумат назорати остида
Президентнинг 14.05.2019 йилдаги «Тадбиркорлик фаолиятини қўллаб-қувватлаш ва ҳимоя қилиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармони имзоланди
Банд бўлмаган аҳоли янги касбларни эгаллайди
Бунинг учун ДХШ шартларида касбга ўқитиш марказлари ташкил этилади, бу Вазирлар Маҳкамасининг 13.05.2019 йилдаги 394-сон қарорида назарда тутилган
Олий таълим муассасасига кириш: биринчи йил бепул, кейин – 0,5 ЭКИҲ
Олий таълим муассасаларига кириш имтиҳонларидаги ислоҳот: бирйўла учтагача йўналишда танловда иштирок этиш мумкин; тестлар июль–августда ўтказилади; таълим муассасаларини ўтган йилларда битирган абитуриентлардан тўлов ундирилади ва ҳ.к.
Бахшичилик санъати ЮНЕСКОнинг номоддий мероси рўйхатига киритилади
Термизда Республика маркази ва Бахшичилик санъатини ривожлантириш жамғармаси ташкил этилади. Бу Президентнинг 14.05.2019 йилдаги қарорида назарда тутилган
Тил сертификатлари соҳибларига – олий таълим муассасаларига киришда имтиёзлар
Вазирлар Маҳкамаси 13.05.2019 йилдаги «Олий таълим муассасаларига ўқишга қабул қилишда миллий ҳамда халқаро баҳолаш тизимлари сертификатларини татбиқ қилиш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 395-сон қарорни қабул қилди
МБ ва Visa рақамли тўловлар инфратузилмасини ривожлантиради
Марказий банк ва VISA халқаро тўлов технологиялари компанияси ушбу соҳада Ўзаро англашув ва ҳамкорлик меморандумини имзоладилар