Бизнесни тугатиш осонлашади
2020 йил 1 январдан амал қиладиган қатор чора-тадбирлар шунга қаратилган
Халқаро автомобилда ташишга рухсатнома бериш учун йиғим пасайтирилди
Миллий ташувчиларни давлат томонидан молиялаштириш, турли имтиёз ва преференциялар бериш орқали халқаро юк ташиш ривожлантирилади
Менделеев номидаги РКТУ филиалида 6 та мутахассислик бўйича ўқитилади
Тошкент шаҳрида “Д.И.Менделеев номидаги Россия кимё-технология университети” Федерал давлат бюджети олий таълим муассасаси филиали очилади
Яна битта лицензия учун буюртмани онлайн бериш мумкин
ЯИДХПда янги хизмат жорий этилди – Архитектура-шаҳарсозлик ҳужжатларини ишлаб чиқиш бўйича фаолиятни амалга ошириш ҳуқуқи учун янги лицензия олиш.
Шаҳар ва қишлоқларни ободонлаштириш чора-тадбирлари белгиланди
Президентнинг “Аҳоли пунктларини ободонлаштириш соҳасида ишлар самарадорлигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги қарори қабул қилинди.
Уйга туташ ер майдонларини ким қабул қилиб олади
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг Саноат, қурилиш ва савдо масалалари қўмитасида «Кўп квартирали уйларни бошқариш тўғрисида»ги қонун лойиҳасининг муҳокамаси бўлиб ўтди.
“МЭИ” МТУ филиали энергетика тармоғи учун кадрлар тайёрлайди
Тошкент шаҳрида “МЭИ” миллий тадқиқот университети” Федерал давлат бюджети олий таълим муассасаси филиали ташкил этилмоқда.
Иш берувчилар меҳнат тўғрисидаги қайси нормаларни кўпроқ бузганлар
Адлия вазирлиги жорий йилнинг январь–февраль ойларида ўтказилган сўров натижаларини эълон қилди.
Банклар …мобил телефонларга «кетмоқда», мижозлар эса банкларга қайтмоқда
Ушбу молиявий муассасаларнинг аксарият хизматлари мобил иловалар орқали кўрсатилаётгани қувонарли ҳол. Ижобий ҳолатлар янада кўпайиши учун нималар қилиш зарур?
Кундузи чироқни ёқиб: ким фараларни ёқиши керак
Қабул қилинган Вазирлар Маҳкамасининг 04.06.2019 йилдаги 460-сон қарорига мувофиқ “фаралар” бўйича қатъий талаб ҳайдовчиларга эмас, ишлаб чиқарувчиларга қўйилади