Давлат божхона қўмитасининг қарори билан аввал қабул қилинган норматив-ҳуқуқий ҳужжатларга мувофиқлаштириш учун Божхона юк декларацияси (БЮД)ни тўлдириш тартиби тўғрисида Йўриқномага қўшимчалар киритилди
Импорт товар қандай сертификатлаштирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.10.2015 йилдаги 292-сон қарори билан мувофиқликни баҳолаш ва метрологик хизматлар бўйича органлар фаолиятини аккредитация қилиш ва инспекция назоратидан ўтказиш тартибини тартибга солувчи ҳужжатлар тасдиқланди
Кўмир тендерсиз харид қилинади
Вазирлар Маҳкамасининг 16.10.2015 йилдаги 296-сон қарори билан энг яхши таклифни танлаш асосида савдо тендерларини ўтказмай қўнғир кўмир етказиб беришга импорт контрактларини тузиш тўғрисида қарор қабул қилинди
Қиздириш лампалари энергияни тежайдиган лампаларга алмаштирилади
Энергияни тежайдиган технологияларни жорий қилиш учун Вазирлар Маҳкамасининг 20.10.2015 йилдаги 299-сон қарори билан 2015–2019 йилларда маҳаллий ишлаб чиқарувчилар томонидан электрни тежайдиган лампалар ишлаб чиқаришнинг прогноз параметрлари тасдиқланди
Ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар сифатини ошириш учун чоралар кўрилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг 19.10.2015 йилдаги 298-сон қарори билан 2020 йилга қадар Миллий сифат инфратузилмасини ривожлантириш дастури тасдиқланди
Молия вазирлиги лизинг берувчилар тўғрисидаги ахборотни янгилади
Молия вазирлиги сайтида шу йилнинг октябрь ойи ҳолатига лизинг берувчилар ва лизинг операциялари тўғрисидаги ахборот янгиланди
Ўзбекистонда туроператорлар ва меҳмонхоналар учун онлайн-платформа ишга туширилди
Янги лойиҳа Ўзбекистон туристик хизматларининг барча етказиб берувчиларини уларнинг ўзаро самарали муносабатлари учун бирлаштиришга, мамлакат туризм соҳасини ривожлантиришга қаратилган