Мулк ҳуқуқини тасдиқловчи давлат ордери бериш бўйича давлат хизматларини кўрсатиш тартиби тасдиқланди
Бир қатор ҳужжатларга давлат мулкини бошқариш соҳаси такомиллаштирилиши муносабати билан ўзгартиришлар киритилди.
Республиканинг саноат ва ядро хавфсизлиги қандай таъминланади
Шу мақсадда Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Саноат, радиация ва ядро хавфсизлиги қўмитаси ташкил этилди ва айрим муассасалар қайта ташкил этилди.
Ёрдам керак бўлса – «112» хизматига қўнғироқ қилинг
У Ички ишлар вазирлиги, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги шошилинч хизматларини бирлаштиради.
Ўзбекистон давлат спорт академияси ташкил этилди
Унинг асосий вазифаларидан бири - спорт соҳасида натижалари юқори бўлган давлатларнинг етакчи олий спорт-таълим ташкилотлари тажрибаси асосида замонавий кадрларни тайёрлаш.
“Тадбиркорлар билан очиқ мулоқот” электрон платформаси ишга туширилади
Тадбиркорлар муаммоларини ўрганиш ва ҳал қилиш бўйича Республика комиссияси тизимли муаммоларни аниқлайди ва уларни бартараф этиш бўйича таклифлар ишлаб чиқади, шунингдек, тадбиркорларнинг алоҳида масалаларини жойларда тезкорлик билан ҳал қилади.
Соғломлаштириш оромгоҳларида кўпроқ болалар дам олиши мумкин
Стационар болалар соғломлаштириш оромгоҳларида тадбиркорлик субъектлари ва хўжалик юритувчи субъектлар билан ҳамкорликда ўзаро манфаатли ҳамкорлик лойиҳалари амалга оширилади.
Ўзбекистонда футзал бўйича чемпионат қандай ташкил этилади
У 2024 йил 14 сентябрдан 6 октябрга қадар Андижон, Бухоро ҳамда Тошкент шаҳарларида бўлиб ўтади.