Жисмоний шахсларни идентификациялаш телефон рақами орқали амалга оширилади
Эндиликда давлат хизматларидан фойдаланиш учун шахсни идентификациялашнинг мавжуд тизим ва воситаларига қўшимча равишда жисмоний шахсни унинг мобиль телефон рақами ёрдами идентификациялаш мумкин.
Тадбиркорлик кодекси яна муҳокама учун жойлаштирилди
Адлия вазирлиги томонидан Тадбиркорлик кодексининг янгиланган лойиҳаси жамоатчилик муҳокамасига қўйилди.
«Kinematografiya fidokori» кўкрак нишони таъсис этилди
Кўкрак нишони билан миллий кинематография соҳасини ривожлантириш, бадиий ва ғоявий жиҳатдан етук фильмлар яратиш, шунингдек миллий фильмларни кенг тарғиб қилиш ишларига муносиб ҳисса қўшган шахслар тақдирланади.
Аҳоли бандлиги оширилади
Ўзини ўзи банд қилган шахслар фаолият турлари рўйхати кенгайтирилди, якка тартибдаги тадбиркорлар билан ишловчи жисмоний шахслар учун ижтимоий солиқ пасайтирилди, томорқа ер участкалари эгаларига субсидиялар ажратилади.
31.08.22
Norma.uz портали 2022 йил 1 сентябрдан кучга кирадиган миллий қонунчиликдаги асосий ўзгаришлар шарҳини тақдим этади.
“Саховат” ва “Мурувват” интернат уйлари божхона қўмитаси томонидан қўллаб-қувватланади
ДБҚ Тиббий-ижтимоий хизматларни ривожлантириш агентлигига тиббий-ижтимоий муассасаларнинг моддий-техник базасини мустаҳкамлашда, ижтимоий технологияларни татбиқ этишда ва бошқа масалаларда кўмаклашади.
Тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш бўйича жамоатчилик кенгаши ташкил этилди
Президентнинг тадбиркорлар билан “очиқ мулоқоти”да белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича “йўл харитаси” тасдиқланди.