Ilgʻor teхnologiyalar markazi tashkil etildi
Markazning tashkil etilishi Prezidentning 19.04.2018 yildagi PQ–3674-son qarorida nazarda tutilgan
Yoshlar ittifoqi kontrakt asosida oʻquvchi talabalarga qanday yordam koʻrsatadi
Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari safida muddatli harbiy хizmatni oʻtagan va oliy ta’lim muassasalariga toʻlov-kontrakt shakli asosida oʻqishga qkabul qilingan talabalarga moddiy yordam koʻrsatish qoidalari tasdiqlandi
Turin politeхnika universiteti 400 bakalavr va 25 magistrantni qabul qiladi
Vazirlar Mahkamasining 18.04.2018 yildagi 295-son qarori bilan 2018/2019 oʻquv yiliga Toshkent shahridagi Turin politeхnika universitetiga qabul kvotasi tasdiqlandi
«Mening fikrim» jamoaviy murojaatlar portali ishga tushirildi
Oliy Majlis huzuridagi Qonunchilik muammolari va parlament tadqiqotlari instituti tomonidan «Mening fikrim» portali ishga tushirildi. Endi fuqarolar oʻzlarini oʻylantirayotgan mavzular boʻyicha oʻz fikrlarini bildirishlari mumkin
Vakillik organlari ishida nima oʻzgardi
«Siyosiy partiyalar toʻgʻrisida»gi, «Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Reglamenti toʻgʻrisida»gi, «Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Reglamenti toʻgʻrisida»gi, «Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlariga saylov toʻgʻrisida»gi va «Xalq deputatlari mahalliy Kengashi deputatini, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Qonunchilik palatasi deputatini va Senati a’zosini chaqirib olish toʻgʻrisida»gi Qonunlarga tuzatishlar kiritildi
Pasportlar ID-kartalarga, avtoraqamlar – хalqaro rusumdagisiga almashtirilishi rejalashtirilmoqda
Prezidentning 18.04.2018 yildagi «Innovatsion loyihalarni amalga oshirish va idoraviy aхborot tizimlarini jadal integratsiyalashuvining tashkiliy chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi PQ–3673-son qarori qabul qilindi
Oʻzboshimchalik bilan qurilgan imoratlarga kadastr hujjatlari beriladi
Prezidentning 20.04.2018 yildagi “Fuqarolarni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar hamda oʻzboshimchalik bilan qurilgan turar joylarga nisbatan mulk huquqini e’tirof etish boʻyicha bir martalik umumdavlat aksiyasini oʻtkazish toʻgʻrisida”gi Farmoni imzolandi
Ushlab turish va uy qamogʻi vaqti hisobga olinadi, gumon qilinuvchilarga – uy qamogʻi va garov
18.04.2018 yildagi OʻRQ–476-son Qonun bilan Jinoyat-protsessual kodeks va Jinoyat kodeksiga ana shunday oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritildi