Президентнинг «Ўзбекистон Республикаси Президентининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги Фармони қабул қилинди.
Ўзбекистонда яна учта электр станцияси қурилади
Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати, «Aksa Enerji Üretim A.Ş.» (Туркия Республикаси) компанияси ҳамда лойиҳа компаниялари ўртасида тузилган инвестиция битимлари тасдиқланди.
Миллий гвардиянинг ўқув марказлари фаолияти такомиллаштирилади
Миллий гвардиянинг Қорақалпоғистон Республикаси минтақавий ўқув маркази ташкил этилади, Фарғона ва Даштобод ўқув марказлари қайта ташкил этилади.
10.03.21
Моддий маданий мерос объектлари ҳисобини юритиш ва муҳофаза қилиш бўйича чора-тадбирлар дастури тасдиқланди.
Кам таъминланган оилалар ахборот тизими орқали идентификацияланади
Аҳолини ижтимоий ҳимоя қилиш тизимини янада такомиллаштириш ҳамда замонавий АКТни кенг жорий этиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар қабул қилинди.
Республика хотин-қизлар жамоатчилик кенгаши ташкил этилади
Унинг мақсади - хотин-қизларни ижтимоий-сиёсий фаоллигини ошириш, уларни қўллаб-қувватлашга доир ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ва аҳамиятини кенг тарғиб қилиш, таълим ва касбий кўникмалар олишларига кўмаклашиш, хотин-қизлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш.
Мукофотларга маблағлар ажратиш ва тўлаш тартиби тасдиқланди
Ушбу тартиб билан Ўзбекистон Республикасининг орден ва медаллари билан тақдирланган шахсларга бир йўла тўланадиган пул мукофотларини ҳисоб-китоб қилиш ҳамда уларни молиялаштириш манбалари белгиланади.
Қуролли Кучларда тиббий кўрикдан ўтказиш тартиби ўзгартирилди
Ўзгартиришлар Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларида ҳарбий хизматга чақириш тизимини янада такомиллаштиришга қаратилган.
ННТларнинг доимий вакили институти жорий этилади
2021-2025 йилларда фуқаролик жамиятини ривожлантириш концепцияси тасдиқланди.
Монополияга қарши комплаенс тизимида фаолият қандай амалга оширилади
Тизим фаолияти рақобат тўғрисидаги қонун талабларининг бузилиш хавфининг олдини олиш ва бизнес юритишнинг корпоратив стандартларини жорий этишни таъминлашга қаратилган.
Чет эл фуқароларининг ҳуқуқлари, транспорт ва қишлоқ хўжалиги кооперациялари
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида ушбу соҳаларни тартибга соладиган ҳужжатларнинг лойиҳалари муҳокама қилинди.