Мамлакатга олиб кирилаётган товарларнинг божхона қиймати қандай аниқланади
Ҳукумат томонидан товарлар божхона қийматини аниқлашга тегишли низом тасдиқланди.
Давлат органлари ўз фаолиятига волонтёрларни жалб қилади
Шу мақсадда Давлат органларининг вазифалари ва функцияларини волонтёрлик орқали нисбатан самарали ва тежамли шаклда амалга ошириш тартиби тўғрисидаги намунавий низом тасдиқланди.
Ўзбекистонда АХС қандай қўлланилади
Ҳукумат томонидан Ўзбекистон Республикаси ҳудудида қўллаш учун аудитнинг халқаро стандартларини тан олиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Мамлакат иқтисодиёти ўсиши учун қандай чора-тадбирлар кўрилади
Республикада хусусийлаштириш жараёнларини жадаллаштириш, инвестициявий муҳит жозибадорлигини ошириш бўйича қатор чора-тадбирлар белгиланди.
Давлат фуқаролар томонидан илгари сурилган лойиҳаларни амалга ошириш учун 1,1 трлн сўм маблағ ажратади
Қўшимча 85,4 млрд сўм миқдорида маблағ 2 мингдан ортиқ овоз тўплаган, лекин ғолиб деб топилмаган 139 та лойиҳани амалга ошириш учун ажратилади.
Ипотека ва таълим кредитлари бўйича фоиз ставкалари сақланиб қолди
2022 йил якунига қадар ипотека ва таълим кредитлари бўйича фоиз ставкалари амалдаги фоиз ставкаларида, яъни 13 фоиз ва 10 фоиз миқдорида сақлаб қолинади.
Тиббиётда хусусий сектор ва тиббиёт ходимларини қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари белгиланди
Бошқалар қаторида, тиббиёт асбоб-ускуналари ва буюмларининг эҳтиёт қисмларини ҳамда тиббиёт мақсадлари учун сарфлаш материаллари 2025 йил 1 январга қадар Ўзбекистон Республикаси ҳудудига олиб киришда қўшилган қиймат солиғидан озод қилинади.