Ортда қолаётган туманлар ва шаҳарлардаги ер - жамоат ва давлат эҳтиёжлари учун
Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 9 августдаги 653-сон қарорида тегишли тузатишлар назарда тутилган.
2019 йил 24 августдан бошлаб янги тарифлар жорий этилади.
Нима учун доллар бундай суръатда ўсиб бормоқда
Марказий банк 10 августдан валюталарнинг янги курсини эълон қилди ва Ўзбекистон сўмининг кескин кучсизланиши нима билан боғлиқлигини тушунтирди.
Эркин илмий ижодкорлик тамойили қонунда мустаҳкамланади
9 август куни Олий Мажлис Сенати Фан, таълим ва соғлиқни сақлаш масалалари қўмитаси ишчи гуруҳи йиғилишида Қонунчилик палатаси томонидан 2019 йил 22 июль куни қабул қилинган “Илм-фан ва илмий фаолият тўғрисида”ги Қонун муҳокама қилинди.
Ўзбекистонга нима учун атом энергетикаси зарур
Олий Мажлис Сенатининг мудофаа ва хавфсизлик масалалари, аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология қўмиталари “Атом энергиясидан тинчлик мақсадларида фойдаланиш тўғрисида”ги Қонуннинг муҳокамасига бағишланган йиғилиш ўтказди.
Ўзбекистон ва Афғонистон – тенг юридик ҳуқуқлар
Ўзбекистон Республикаси ва Афғонистон Ислом Республикаси ўртасида 2016 йил 17 октябрдаги Экстрадиция тўғрисидаги битим ва 2017 йил 5 декабрдаги Фуқаролик, оилавий ва жиноий ишлар бўйича ўзаро ҳуқуқий ёрдам тўғрисидаги шартнома кучга кирди
Юк ташувчилар ва жўнатувчилар – битта порталда
“ЎзРТХБ” АЖ Транспорт вазирлиги билан биргаликда тест режимида www.mytransport.uz янги логистика порталини ишга туширди.
Капитал бозорини ривожлантириш агентлиги ҳузурида – учта кенгаш
Бу Мувофиқлаштирувчи кенгаш, Жамоатчилик маслаҳат кенгаши ва Эксперт кенгаши.