Бизнесни ижтимоий тармоқларда тарғиб этиш керакми
Бизнесни ижтимоий тармоқларда тарғиб этиш кундан-кунга ривожланиб бормоқда. Ҳақиқатан ҳам Instagram, Facebook, Twitter, «Одноклассники» кабиларда рўйхатдан ўтмаган одамни топиш муаммо
ТИФ иштирокчилари учун солиқ солиш масалалари
«Экспорт-импорт операциялари: ҳисобга олиш, солиқ солиш, ҳатолар» мавзусидаги бир кунлик семинар «Норма» ПРМда 2 ноябрь куни бўлиб ўтади. Иштирокчилар назоратчи органларнинг диққат марказида бўлган фаолият соҳасида қонунчиликнинг қўлланилиш амалиёти билан танишиб чиқишлари мумкин бўлади
Кам таъминланган оилага микрокредит қандай шартлар билан берилади
Вазирлар Маҳкамасининг 20.10.2017 йилдаги 857-сон қарори билан Кам таъминланган оилаларни бандлик билан таъминлаш учун тижорат банклари томонидан микрокредитлар ажратиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Тошкент шаҳрини ободонлаштириш жамғармаси маблағлари қаерга йўналтирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 30 сентябрдаги 780-сон “Тошкент шаҳрини ободонлаштириш ва фаровонлигини ошириш жамғармасини ташкил этиш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Хусусийлаштириш учун аризани танлов комиссияси кўриб чиқади
Вазирлар Маҳкамасининг 16.10.2017 йилдаги 837-сон қарори билан Давлат мулки объектларини хусусийлаштириш тартиби тўғрисидаги низомларга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди. Уларнинг энг аҳамиятлилари – ушбу таҳлилда
ИИО ходимлари касб байрами арафасида тақдирланди
Президентнинг 23.10.2017 йилдаги «Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар идоралари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида»ги фармони имзоланди. Унинг матни ЎзАда жойлаштирилган
Электрон рақамли имзо олиш учун – фақат «ягона дарча» марказларига
Вазирлар Маҳкамасининг 23.10.2017 йилдаги 864-сон «Тадбиркорлик субъектларига фақат «ягона дарча» тамойили бўйича ягона марказлар орқали кўрсатиладиган давлат хизматлари рўйхатига қўшимча киритиш тўғрисида» қарори эълон қилинди
«Sultanova TA'LIM» ўқув марказида солиқларни ўрганамиз
28 октябрь куни Ўзбекистон бухгалтерлари федерациясининг таълим дастурлари бўйича ҳамкори бўлган «Sultanova TA'LIM» ўқув марказида «Солиқ солиш» деб номланган ўқув курси бошланади
Банклар активлар бўйича йўқотишларни қоплаш учун МБда очилган депозитларини ёпади
Марказий банк бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2696-1, 2017 йил 10 октябрь) билан Тижорат банкларида активлар сифатини таснифлаш ва активлар бўйича эҳтимолий йўқотишларни қоплаш учун захиралар шакллантириш ҳамда улардан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар киритилди
Наманган вилоятида гул саноати мустаҳкамланади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 16 октябрдаги 830-сон Қарори билан Наманган вилояти ҳокимлиги ҳузурида давлат унитар корхонаси шаклидаги Гулчиликни ривожлантириш марказини ҳамда Наманган вилоятининг туманларида ушбу марказнинг филиалларини ташкил этиш тўғрисидаги таклиф маъқулланди
Корпоратив пластик ҳар ерда қабул қилинади
ҚҲТБТ порталида Президентнинг «Савдо бозорларида рақобатни рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори лойиҳаси муҳокама қилинмоқда
Наманган вилоятида «Ахсикент» археологик мажмуаси яратилади
Вазирлар Маҳкамасининг 16.10.2017 йилдаги 831-сон қарори билан Наманган вилоятининг Тўрақўрғон туманида “Ахсикент” археология мероси объектини муҳофаза қилиш ва тадқиқ этиш ёдгорлик мажмуасини ташкил этиш тўғрисидаги таклифлар маъқулланди
Туркия фуқаролари учун мамлакатимизга виза 3 кунда расмийлаштирилади
Президент 21.10.2017 йилдаги ПҚ–3347-сон «Туркия Республикаси фуқаролари учун виза бериш тартибини соддалаштириш тўғрисида»ги қарорни имзолади. Бу ҳақда Давлат туризм қўмитаси сайтида хабар тарқатилган
Умумбелгиланган солиқлар тўловининг барча жиҳатлари
11 ноябрь куни «Умумбелгиланган солиқ тўловчилари бўлган корхоналарда солиқ солишнинг ўзига хосликлари» мавзусида бонусли семинар бўлиб ўтади. Асосий мавзу – 2017 йилда солиқларни ҳисоблаш ва тўлаш борасидаги ўзгаришлар
Олимлар санаторийга қандай қилиб йўлланма олиши мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 18.10.2017 йилдаги 846-сон қарори билан Собик Ўзбекистон Қишлоқ хўжалиги фанлари академиясининг ҳақиқий аъзолари ва мухбир аъзоларининг саломатлигини санаторий-соғломлаштириш ҳамда курорт-соғломлаштириш муассасаларида мустаҳкамлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Поп-Наманган-Андижон темир йўл линияси 5 йилда электрлаштирилади
Президентнинг 17.10.2017 йилдаги ПҚ–3336-сон «Осий Тараққиёт банки иштирокида «Поп-Наманган-Андижон темир йўл линиясини электрлаштириш» лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
Рангли металл парчалари ва чиқиндиларини фақат «Ўзиккиламчиранглиметалл» қабул қилади
Вазирлар Маҳкамасининг 18.10.2017 йилдаги 849-сон «Рангли металл парчалари ва чиқиндиларини тўплаш, топшириш ҳамда қайта ишлаш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Мактаблар тасдиқланган нормалар бўйича жиҳозланади
Халқ таълими вазирининг қарорига мувофиқ (рўйхат рақами 2935, 16.10.2017 йил) умумий ўрта таълим муассасалари учун зарур бўладиган жиҳозлар меъёрлари тасдиқланди
Асиллик даражасини текшириш учун тўловларнинг янги қийматлари тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 12.10.2017 йилдаги 819-сон қарори билан Қимматбаҳо металлардан ясалган заргарлик ва бошқа буюмларнинг асиллик даражасини белгилаш ва тамгалаш билан боғлиқ юридик аҳамиятга эга ҳаракатларни амалга оширганлик учун асиллик даражаси тўловини ундириш тартиби тўғрисидаги Низом тасдиқланди
Ишсизлар қандай билим олади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.10.2017 йилдаги 824-сон қарори билан Ишсиз ва банд бўлмаган аҳолини касб-ҳунарга ўқитиш минтақавий марказларида ўқишга қабул қилиш, касб-ҳунарга ўқитиш тартиби тўғрисидаги низомлар тасдиқланди
«Қадимий Бухоро» турзонаси учун жой ажратилди
Вазирлар Маҳкамасининг 14.10.2017 йилдаги 825-сон қарори билан "Қадимий Бухоро" туризм зонасини қуриш" лойиҳасини амалга оширишга доир ташкилий чора-тадбирлар қабул қилинди
Давлат «Халқаро Ҳамкорлик Маркази» АЖ акцияларини савдога чиқаради
Президентнинг 16.10.2017 йилдаги ПҚ–3326-сон «Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар бўйича давлат қўмитаси фаолиятини янада ривожлантириш ва самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди. Бу ҳақда мамлакатимиз раҳбарининг сайтида хабар қилинган
Вояга етмаганларга энергетик ичимликлар сотганлик учун жарима солинади
ҚҲТБТ порталида энергетик ичимликларни реклама қилиш ва сотиш тартибини мувофиқлаштиришга қаратилган қонун лойиҳаси жойлаштирилди
Муддатли ҳарбий хизмат ўтаётганлар олийгоҳларга киришга тайёрланади
Вазирлар Маҳкамасининг 12.10.2017 йилдаги 812-сон «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари сафида муддатли ҳарбий хизматни ўтаётган ҳарбий хизматчиларнинг маънавий-маърифий, маданий савияси ва билимларини мунтазам ошириб бориш тизимини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Шиша идишлар ишлаб чиқариш уч карра кўпайтирилади
Вазирлар Маҳкамасининг 12.10.2017 йилдаги 816-сон қарори билан ички бозорни тўлдириш ҳамда республикамизнинг экспорт салоҳиятини мустаҳкамлаш мақсадида шиша идишлар ва бошқа идишларни ўраш маҳсулотларини ишлаб чиқаришни ривожлантириш бўйича таклифлар киритилди
Божхонадан «яшил» ёки «қизил» йўлак орқали ўтиш мумкин бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 11.10.2017 йилдаги 814-қарори билан Ўзбекистон Республикаси божхона чегараси орқали ўтказиш пунктларида икки йўлакли тизимни қўллаш тартиби тўғрисидаги Низом тасдиқланди
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи прописка тўғрисида илтимоснома киритиш ҳуқуқини қўлга киритди
Вазирлар Маҳкамасининг 11.10.2017 йилдаги 813-сон қарори билан Раҳбарлари ходимларни Тошкент шаҳри ва Тошкент вилоятида доимий прописка қилиш тўғрисида илтимоснома киритиши мумкин бўлган давлат ҳокимияти органлари, давлат ва хўжалик бошқаруви органлари, республика аҳамиятига молик бошқа давлат ташкилотлари Рўйхати тўлдирилди
Тошкент шаҳрини ободонлаштириш ва фаровонлигини ошириш жамғармасига 50 млн доллар келиб тушади
Президентнинг 13.10.2017 йилдаги ПҚ–3322-сон «Тошкент шаҳрини ободонлаштириш ва фаровонлигини ошириш жамғармасини мустаҳкамлаш чора-тадбирлари тўғриси»ги қарори қабул қилинди