Президентнинг 28.07.2017 йилдаги ПҚ-3157-сон “Маҳаллий экспортёр корхоналарни рағбатлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Лойиҳа бошқарувининг ягона тизими 2018 йил охиригача ишга туширилади
Президентнинг 27.07.2017 йилдаги ПҚ-3150-сон қарори билан Президент ҳузуридаги Лойиҳа бошқаруви миллий агентлиги тўғрисида низом тасдиқланди
Сотилган товарларни бепул етказиб бериш учун лицензия зарур эмас
Тадбиркорлар Ўзбекистон автомобиль ва дарё транспорти агентлиги (ЎзАДТА) зарур бўлмаган ҳолларда ҳам лицензиянинг мавжуд бўлишини талаб қилаётганлиги юзасидан шикоят қилишмоқда. Norma экспертлари “Олиб бориб бериш: ташиш, алоҳида фаолият тури, солиқ солиш объекти эмас “ номли мақолада (“СБХ” газетасининг 2017 йил 13 июлдаги 24-сони) ўз фикрлари билан ўртоқлашишди. Norma.uz таҳририяти Адлия вазирлигига тушунтиришлар юзасидан мурожаат этди
Иқтидорли битирувчиларга ўқишни хорижда давом эттиришда ёрдам берилади
Президентнинг 27.07.2017 йилдаги фармони билан Президентнинг “Истеъдод” жамғармасининг янги номи, вазифалари ва фаолиятининг йўналишлари, шунингдек тузилмаси ва Васийлик кенгаши таркиби тасдиқланди
Тадбиркорлик фаолиятини соддалаштириш учун янги стандартлар жорий этилмоқда
“Ўзстандарт” агентлиги ишлаб чиқарувчилар ва экспортёрлар фаолиятини соддалаштиришга қаратилган O’z DSt 3185:2017 янги стандарти, Давлат рақобат қўмитаси эса Ўзбекистон Республикаси мулкни баҳолаш миллий стандарти (15-сон МБМС) “Машина ва ускуналар қийматини баҳолаш” қабул қилинганлигини эълон қилди
АХТМ кечаю кундуз ахборот хавфсизлиги масалаларини ҳал қилади
Ахборот хавфсизлигини таъминлаш марказида (АХТМ) кечаю кундуз фаолият кўрсатадиган мониторинг гуруҳи ташкил этилди ҳамда “ишонч телефони” ишламоқда
Прокуратура мамлакат фуқароларининг ҳуқуқ ва эркинликларини ҳимоя қилишда қалқон ва пойдевордир
Бунга прокуратура органларининг “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили”нинг биринчи ярмидаги фаолияти яққол мисол бўлади. Бош прокурор Ихтиёр Абдуллаев ҳайъатнинг навбатдаги мажлисида бу ҳақда батафсил ва танқидий ахборот берди
Тез тиббий ёрдам диспетчерлик хизмати бошқа шошилинч хизматлар билан боғланади
Вазирлар Маҳкамасининг 19.07.2017 йилдаги 526-сон қарори билан Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази ва унинг ҳудудий филиалларининг Мувофиқлаштирувчи-диспетчерлик хизматлари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари дастури тасдиқланди