Дори воситаларини давлат рўйхатидан ўтказиш тартиби ва уларнинг айланиши такомиллаштирилди. Адлия вазирлиги Президентнинг тегишли қарори тасдиқлангани ҳақида хабар беради
2019 йил январдан бошлаб кўпчилик корхоналар ҚҚС тўлашга ўтади. Давлат фаолиятнинг айрим турлари учун имтиёзларни сақлаб қолади. Бироқ бу имтиёзлар ҳозиргидек ишлайдиган бўлса, бу товарлар ва хизматлар нархи анча ошишига олиб келиши мумкин
Ҳисобот топширишга тайёрмисиз?
Солиқ органларига ҳисоботлар топшириладиган вақт яқинлашиб қолди. Бирор-бир муҳим жиҳатни эътибордан четда қолдирмаслик керак, чунки охирги ойларда қонун ҳужжатларига жуда кўп янгиликлар киритилди. Уларни билиш учун Norma профессионал ривожланиш марказининг махсус семинарида иштирок этинг
Микрофирмаларнинг бухгалтерия ҳисобини юритиши бекор қилинади, кичик бизнеснинг бир қисми ўрта корхоналар тоифасига ўтказилади
Президентнинг тегишли қарори лойиҳаси Иқтисодиёт вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган. Ҳужжат ҚҲТБТ порталида жойлаштирилган
1.07.2019 йилдан ЙҲҚ бузилиши қайд этилган видеоёзувлар учун ЭКИҲнинг 5%и тўлана бошлайди
Вазирлар Маҳкамасининг 20.09.2018 йилдаги «Йўл ҳаракати хавфсизлиги соҳасидаги ҳуқуқбузарликларга қарши курашиш самарадорлигини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги 747-сон қарори эълон қилинди
Корхонанинг локал ҳужжатлари: тўғри расмийлаштирамиз
Ташкилотда локал ҳужжатлар нега керак? Нима учун уларнинг айримларисиз иш юритиб бўлмайди? Қайси ички ҳужжатлар касаба уюшмаси билан келишилади, уларни тасдиқлаш тартиби қандай? Жавобларни шарҳимиздан топасиз
Жаҳон банкининг Бизнес юритишнинг қулайлиги индексида Ўзбекистон ўз позициясини яхшилайди
Бу Президентнинг 21.09.2018 йилдаги “2019-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини инновацион ривожлантириш стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида”ги ПФ-5544-сон Фармонидан келиб чиқади