Ўзбекистонда электрон ҳужжат айланиши тизимлари бозори қандай шаклланган, у қандай истиқболга эга ва бизнес учун воситаларни танлашда нималарга эътибор бериш керак.
Экспорт қилувчиларга қандай харажатлар қоплаб берилади
Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар ва ташқи савдо вазирлиги ҳузуридаги Экспортни рағбатлантириш агентлиги томонидан экспорт қилувчи ташкилотларга молиявий ёрдам кўрсатиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди.
Тўй-ҳашамлар ва оилавий маросимлар ўтказиш тартиби тасдиқланди
У 2020 йил 1 январдан кучга киради ва шу сингари тадбирларни ташкил этишда риоя қилиниши лозим бўлган қатор чекловлар ва талабларни назарда тутади.
Кам учрайдиган касалликларга чалинган болаларга – бепул дорилар
2019–2024 йилларда кам учрайдиган (орфан) ва бошқа ирсий-генетик касалликларга чалинган болаларга тиббий ва ижтимоий ёрдам кўрсатишни ташкил этиш чора-тадбирлари дастури тасдиқланди.
Минтақаларда экспортни қандай ошириш мумкин
Минтақавий экспортни оширишни таъминлашга доир амалий чора-тадбирлар режаси тасдиқланди.
Лойиҳа ҳужжати қандай муддатларда ишлаб чиқилиши лозим
2019 йил 9 сентябрдан қурилиш объектлари учун лойиҳа-тадқиқот ишлари қийматини аниқлашнинг янги тартиби жорий этилди.
Давлат бошқаруви академияси қошидаги Институтга кириш осонлашди
Ёшлар муаммоларини ўрганиш ва истиқболли кадрларни тайёрлаш институтига тингловчиларни ўқишга қабул қилиш тартибига тузатишлар киритилди.
ҚҚСни 15%гача пасайтиришмоқчи
Солиқ кодексининг янги таҳрири лойиҳасида таклиф этилаётган унинг нейтраллигини таъминлаш чора-тадбирлари билан бир қаторда, бу хўжалик юритувчи субъектларнинг фаолиятига ижобий таъсир кўрсатади, деб хабар берди Молия вазирлиги.