Давлат хизматлари агентлиги бошқа органлар ходимларига жарима солиш ҳуқуқига эга бўлди
23.07.2018 йилдаги ЎРҚ–486-сон Қонун билан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексга ўзгартишлар киритилди
Октябрь ойидан виртуал банк карталари жорий этилади
Тижорат банклари томонидан банк карталарини чиқариш ва уларни Ўзбекистон Республикасида муомалада бўлиши тартиби тўғрисида низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди (23.07.2018 йилда 1344-5-сон билан рўйхатдан ўтказилган)
Давлат активларини бошқариш тизими ислоҳ қилинади
Давлат активларини бошқариш тизимини танқидий ўрганадиган ишчи гуруҳи ташкил этилди. Бу Президентнинг 23.06.2018 йилдаги Ф–5343-сон фармойишида назарда тутилган
Олий таълим муассасаларига квоталар бекор қилиниши, ўрта маълумот сифати халқаро стандартлар бўйича баҳоланиши мумкин
2019–2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини инновацион ривожлантириш стратегиясини амалга ошириш бўйича Йўл харитаси лойиҳасида таълим ва инсон капиталини ривожлантириш соҳасида шу ва бошқа чора-тадбирлар назарда тутилган. Ушбу шарҳда улар ҳақида батафсил сўз юритамиз
Давлат Назаров: «Direktor.uz да онлайн-курсдан ўтди, малака имтиҳонига навбат келди»
Ўнлаб фойдаланувчилар Direktor.uz сайтида онлайн-курсдан ўтишди. Улар орасида «Daewoo Textile» ХК МЧЖ (Фарғона) бош менежери Давлат Назаров ҳам бор. Шу муносабат билан у norma.uz портали мухбирининг саволларига жавоб берди
Корпоратив ўқишни танланг
«Norma» профессионал ривожланиш маркази компаниянгиз олдида турган стратегик мақсадларга эришишга йўналтирилган корпоратив таълим дастурларини таклиф этади
Ўзбекистон 2018 йилда суверен кредит рейтингини олиш ниятида
Президентнинг 21.07.2018 йилдаги «Ташқи молиялаштириш манбаларини диверсифакациялашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПҚ–3877-сон қарори имзоланди
Ер ости сувларидан фойдаланиш соҳасидаги ҳуқуқбузарликлар учун жарималар оширилди
20.07.2018 йилдаги ЎРҚ–485-сон Қонун билан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексга тегишли ўзгартиш ва қўшимчалар киритилди
Жиноят иши бўйича хусусий бизнесга нисбатан тафтиш ўтказишнинг энг кўп муддати – 60 кун
Жиноят-процессуал кодексга тадбиркорлик субъектларига ва давлат улуши камида 50% бўлган хўжалик юритувчи субъектларга нисбатан жиноят иши бўйича тафтиш ўтказиш муддатларини эҳтимолий узайтиришни ҳисобга олган ҳолда чеклайдиган тузатишлар киритилди (20.07.2018 йилдаги ЎРҚ–485-сон Қонун)
Қандай қилиб экологик назоратнинг жамоатчи инспектори бўлиш мумкин
Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитасининг қарори (21.07.2018 йилда 3041-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Экологик назоратнинг жамоатчи инспекторлигига номзодларни махсус тайёргарликдан ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Жиноятларни ҳисобга олишдан яширганлик учун жавобгарлик кучайтирилди
20.07.2018 йилдаги «Ўзбекистон Республикасининг Жиноят, Жиноят-процессуал ва Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексларига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш ҳақида»ги ЎРҚ–485-сон Қонунни таҳлил қилишда давом этамиз
Тадбиркорлик субъектига нисбатан жиноят иши Қорақалпоғистон Республикаси, вилоят ёки Тошкент шаҳар прокурори розилиги билан қўзғатилади
Қора металл парчалари ва чиқиндилари билан ишлаш қоидаларини бузганлик учун жарима солинади
20.07.2018 йилдаги ЎРҚ–485-сон Қонун билан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекс 2191-модда билан тўлдирилди. Унда қора металл парчалари ва чиқиндилари билан ишлаш қоидаларини бузганлик учун жазо чоралари назарда тутилган. Илгари бу рангли металлар, уларнинг парчалари ва чиқиндиларига дахлдор бўлган