Вазирлар Маҳкамаси “Муҳофаза этиладиган табиий ҳудудларнинг қўриқланма зоналарини белгилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарорни қабул қилди.
ФА Энергетика муаммолари институти ташкил этилади
Унинг вазифалари орасида - республикада энергетика барқарор ривожланишининг келажак стратегиясини ишлаб чиқиш, ўрта ва узоқ истиқболда ёқилғи-энергетика комплексининг ривожланиши ва модернизацияси бўйича дастурларни тайёрлашда иштирок этиш.
Қандай хатланган мол-мулк баҳолаш ташкилоти томонидан баҳоланади
Белгиланишича, баҳоловчи ташкилот автомототранспорт воситалари, кўчмас мулк, дастгоҳ, ускуналар ва бошқаларни баҳолаш учун жалб қилинади.
Ким ички аудитор сертификатини олиши мумкин
Талабгор олий иқтисодий маълумотга, ОТМни битирганидан кейин охирги ўн йилдан камида икки йил бухгалтерия ҳисоби ва аудит, солиқ маслаҳати ва молия соҳасида амалий иш стажига ва бошқаларга эга бўлиши керак.
Қорақалпоғистонда қишлоқ хўжалиги институти ташкил этилади
У Тошкент давлат аграр университетининг Нукус филиали негизида ташкил этилади, унинг фаолиятини Қишлоқ хўжалиги вазирлиги мувофиқлаштиради.
Ҳайдовчилик гувоҳномаларини олиш учун имтиҳонларни ўтказиш хусусий субъектлар томонидан амалга оширилади
Ҳайдовчиликка ўқиётганлар тўғрисида маълумотлар базасини шакллантириш, ўқувчиларнинг давоматини назорат қилиш ва таълим сифатини баҳолаш учун ягона ахборот тизими барпо этилмоқда.
Самарқанд вилоятида “маҳаллабай” ишлаш тизими жорий этилади
“Маҳаллабай” ишлаш марказлари ташкил этилади, уларнинг вазифалари жумласига аҳолини касб-ҳунар ва тадбиркорликка ўқитиш, кредит ҳамда субсидиялар олишда кўмаклашиш ва бошқалар киради.