Ходим ҳеч кимни огоҳлантирмасдан ишга чиқмади. Бир кундан кейин пайдо бўлиб, донор қонини топширганини айтди. Ходим бу ҳақда иш берувчини олдиндан хабардор қилиши шартми?
Совуқ сувга тарифлар қайта кўриб чиқилмоқда
Пойтахт ҳокимининг “Тошкент шаҳрида ичимлик сув таъминоти ва оқава сув хизматлари учун тартибга солинадиган нархларни белгилаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳаси муҳокама учун эълон қилинган.
Ташқи кўмак лойиҳаларини келишиш тартиби ўзгартирилди
Иқтисодиётни ривожлантириш ва камбағалликни қисқартиришга оид давлат сиёсати тубдан такомиллаштирилиши муносабати билан Вазирлар Маҳкамаси томонидан айрим ҳуқумат қарорларига ўзгартиришлар киритилди.
Апрель ойининг биринчи ҳафтасида «Китобхонлик ҳафталиги» ўтказилади
2020–2025 йилларда китобхонлик маданиятини ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш миллий дастури тасдиқланди.
Автомобиль учун – электрон суғурта полиси
Транспорт воситалари эгаларининг фуқаролик жавобгарлигини мажбурий суғурта қилиш бўйича электрон полисни рўйхатдан ўтказиш 2021 йил 1 мартдан бошланади.
Солиқларни тўлаш муддатлари қандай кечиктирилади
Вазирлар Маҳкамаси Маҳаллий давлат ҳокимияти органлари томонидан солиқ тўловчиларнинг солиқ тўлаш муддатларини ўзгартириш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлади.
Кўчма савдода қандай ўзгартиришлар режалаштирилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг «Умумий овқатланиш корхоналарининг мавсумий кафелари ишлаши, шунингдек, кўчма савдони амалга ошириш тартибини тасдиқлаш тўғрисида»ги қарори лойиҳаси эълон қилинди.
Корхоналар фаолияти қандай баҳоланади
Давлат иштирокидаги корхоналар ижро этувчи органи фаолияти самарадорлигини баҳолаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари белгиланди.