Болаларга эрта ёшдан таълим беришга – $100,57 млн
Болаларни ривожлантириш чора-тадбирларини яхшилаш лойиҳаси Халқаро тараққиёт уюшмаси билан ҳамкорликда амалга оширилади.
Кундузи чироқ ёқиб: кимлар учун ушбу талаб кучда қолди
Ҳукумат илгари қабул қилинган қатор қарорларни қайта кўриб чиқди. Бу автоҳаваскорларда на акс этади?
Юристлар халқаро стандартлар бўйича ўқитилади
Вазирлар Маҳкамасининг юридик кадрларни тайёрлаш тизимини янада такомиллаштиришга қаратилган қарори лойиҳаси эълон қилинган.
1 мартдан бошлаб Тошкент шаҳрида чиқиндиларни саралаб йиғиш тизими жорий этилади
Пойтахт ҳокимлиги ва «Махсустранс» ДУК истеъмолчиларни чиқиндиларни қайта ишланадиган ва қайта ишланмайдиган тоифаларга ажратилган ҳолда тўплаши учун рангли чиқинди контейнерлари ёки қайта ишланадиган пакетлар билан таъминлайди.
Тошкент ИЭМда янги турбиналар ўрнатилади
"Тошкент ИЭМни қуриш" инвестиция лойиҳаси Ўзбекистонда Япония халқаро ҳамкорлик агентлигининг қўллаб-қувватлашида амалга оширилади.
Мустақилликнинг 30 йиллик байрамига тайёргарлик кўриш бошланди
Президент томонидан тегишли қарор 17 декабрь куни имзоланди.
Ўсмирларга ижтимоий-ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш марказлари фаолияти такомиллаштирилади
Вазирлар Маҳкамаси қарори лойиҳасида, хусусан, ёшларнинг меҳнат ҳуқуқлари ва уларни ҳимоя қилиш масалалари бўйича тадбирлар сонини ошириш, уларни касбга тайёрлаш бўйича чоралар кўриш таклиф қилинмоқда.
Рассомлик маҳорат устахонаси 2022/2023 ўқув йилидан қабулни бошлайди
У Ўзбекистон Бадиий академияси ҳузурида ташкил этилган ва 2 йилда бир маротаба 10 нафар стажёр-тадқиқотчиларни қабул қилади.
ЕОИИ билан ҳамкорлик ва янги қонунлар
15 декабрь куни Қонунчилик палатасининг навбатдаги ялпи мажлиси бўлиб ўтди.
Қандай суғуртани мажбурий қилишни режалаштиришмоқда
«Мажбурий суғурта турлари тўғрисида»ги Қонун лойиҳаси муҳокама учун эълон қилинди.
Ўзбекистон БМТнинг учта тузилмаси билан ҳамкорликни кенгайтиради
Бу ҳақда қарор давлат раҳбари томонидан 15 декабрь куни имзоланди.
Адлия вазирлиги давлат органларининг назорат ваколатларини қайта кўриб чиқишни таклиф қилмоқда
Президентнинг “Тадбиркорлик соҳасида давлат назоратининг сифати ва кўламини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони лойиҳаси муҳокама учун жойлаштирилган.
Агар ходим донор бўлса
Ходим ҳеч кимни огоҳлантирмасдан ишга чиқмади. Бир кундан кейин пайдо бўлиб, донор қонини топширганини айтди. Ходим бу ҳақда иш берувчини олдиндан хабардор қилиши шартми?
Совуқ сувга тарифлар қайта кўриб чиқилмоқда
Пойтахт ҳокимининг “Тошкент шаҳрида ичимлик сув таъминоти ва оқава сув хизматлари учун тартибга солинадиган нархларни белгилаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳаси муҳокама учун эълон қилинган.
Ташқи кўмак лойиҳаларини келишиш тартиби ўзгартирилди
Иқтисодиётни ривожлантириш ва камбағалликни қисқартиришга оид давлат сиёсати тубдан такомиллаштирилиши муносабати билан Вазирлар Маҳкамаси томонидан айрим ҳуқумат қарорларига ўзгартиришлар киритилди.
Апрель ойининг биринчи ҳафтасида «Китобхонлик ҳафталиги» ўтказилади
2020–2025 йилларда китобхонлик маданиятини ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш миллий дастури тасдиқланди.
Автомобиль учун – электрон суғурта полиси
Транспорт воситалари эгаларининг фуқаролик жавобгарлигини мажбурий суғурта қилиш бўйича электрон полисни рўйхатдан ўтказиш 2021 йил 1 мартдан бошланади.
Солиқларни тўлаш муддатлари қандай кечиктирилади
Вазирлар Маҳкамаси Маҳаллий давлат ҳокимияти органлари томонидан солиқ тўловчиларнинг солиқ тўлаш муддатларини ўзгартириш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлади.
Кўчма савдода қандай ўзгартиришлар режалаштирилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг «Умумий овқатланиш корхоналарининг мавсумий кафелари ишлаши, шунингдек, кўчма савдони амалга ошириш тартибини тасдиқлаш тўғрисида»ги қарори лойиҳаси эълон қилинди.
Корхоналар фаолияти қандай баҳоланади
Давлат иштирокидаги корхоналар ижро этувчи органи фаолияти самарадорлигини баҳолаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари белгиланди.