Энди аъло даражали шаҳодатнома фақат 8-9 синфлардаги аъло кўрсаткичлар учун берилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 15 мартдаги 140-сон қарори билан янги Умумий ўрта таълим тўғрисидаги низом тасдиқланди
Меҳмонхоналарда яшовчиларни автоматлаштирилган тарзда ҳисобга олиш жорий этилмоқда
Вазирлар Маҳкамасининг 15.03.2017 йилдаги 137-сон “Ўзбекистон Республикасида туризм соҳасини янада қўллаб-қувватлаш ва ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори тасдиқланди
Республика хирургик ангионеврология ихтисослаштирилган маркази ташкил этилди
Вазирлар Маҳкамасининг 14.03.2017 йилдаги 136-сон қарори билан Тошкент тиббиёт академияси 2-клиникасининг ангионеврология бўлими негизида Республика хирургик ангионеврология ихтисослаштирилган маркази ташкил этилди
Олий Мажлис Сенатининг тўққизинчи ялпи мажлиси 2017 йил 28-29 март кунлари бўлиб ўтади
Тошкент шаҳрида 2017 йил 22 март куни Сенат Раиси Ниғматилла Йўлдошев бошчилигида ўтказилган парламент юқори палатаси Кенгашининг мажлисида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг тўққизинчи ялпи мажлисини жорий йилнинг 28-29 март кунлари чақириш тўғрисида қарор қабул қилинди
22.03.17
Товарнинг божхона қийматига тузатишлар киритиш қандай тўлдирилади?
Давлат божхона қўмитасининг қарори (рўйхат рақами 2867, 2017 йил 14 март) билан Товарнинг божхона қийматига ва (ёки) божхона тўловларига тузатишлар киритишни тўлдириш тартиби тўғрисидаги йўриқнома тасдиқланди
Мискинга поездлар Бухородан боради
Президентнинг 13.03.2017 йилдаги ПҚ–2827-сон қарори билан «Навоий — Конимех — Мискин темир йўл линияси қурилиши» инвестиция лойиҳасининг параметрлари оптималлаштирилди. Натижада қурилаётган Навоий — Конимех — Мискин темир йўл трассаси йўналиши Бухоро — Мискин йўналишига ўзгартирилди
Борткузатувчилар ҳар йили тайёргарликдан ўтади
Парвозлар хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекцияси бошлиғининг буйруғи (рўйхат рақами 1733-1, 2017 йил 13 март) билан Ўзбекистон Республикаси авиация қоидалари “Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиацияси борткузатувчиларининг ишларини ташкил этиш қоидалари”га (ЎзР АҚ-95) ўзгартиришлар киритилди