Учта шаҳарни ривожлантириш истиқболлари белгиланди
Вазирлар Маҳкамаси Тошкент вилоятидаги саноат шаҳарлари: Олмалиқ, Ангрен ва Чирчиқнинг бош режаларини тасдиқлади
Медиаторлар қандай ва қаерда ўқитилади
«Кейс-стади», низоли жараёнларнинг имитацияси, «ақлий ҳужум» – адлия вазирининг буйруғи (31.01.2019 йилда 3134-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан тасдиқланган Медиаторларни тайёрлаш дастурига ана шундай таълим шакллари киритилган
ЎзМАА қайта ташкил этилди, унинг мақоми оширилди
Президентнинг 2.02.2019 йилдаги Фармони ва қарори билан масс-медиа соҳасида бошқарув органларини қайта ташкил этиш назарда тутилган
Сигарета тутунида қанча никотин ва смола бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 1.02.2019 йилдаги 74-сон қарори билан Тамаки маҳсулотлари тўғрисидаги умумий техник регламент тасдиқланди
Ички валюта бозори фаоллаштирилади
2018 йилда валюта бозорида талаб ва таклиф бўйича операциялар ҳажмининг ошганлиги, валюта битимлари иштирокчилари сони кўпайганлиги, шунингдек хўжалик юритувчи субъектларнинг яширин валюта бозоридан расмий валюта бозорига ўтиши кузатилди
1 июлдан банкротлик механизмининг айрим элементлари ўзгаради
Президентнинг 1.02.2019 йилдаги «Банкротлик таомилларини янада соддалаштириш ва суд бошқарувчилари фаолиятини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори имзоланди
ХУМШ ва бошқарувчи компания ишини қандай кузатиш мумкин
Вазирлар Маҳкамасининг 30.01.2019 йилдаги «Кўп квартирали уйларни бошқариш тизимида замонавий ахборот-коммуникация технологияларини жорий этиш тўғрисида»ги 67-сон қарори қабул қилинди