2019 йилдаги жисмоний шахсларнинг жами даромади тўғрисидаги декларацияни электрон шаклда жўнатиш мумкин. Буни қандай амалга оширишни ДСҚнинг жисмоний шахсларга хизмат кўрсатиш бўйича мутахассиси Жамолиддин ЖЎРАЕВ гапириб берди.
«Чироқчи» ЭИЗ параметрлари аниқлаштирилди
Вазирлар Маҳкамасининг қарори билан унинг ҳудудлари чегаралари белгиланди, дирекцияси тузилмаси, устави ва фаолиятини молиялаштириш манбалари тасдиқланди.
Мамлакатимизда картошкачилик кластерлари ва кооперациялари барпо этилади
Президентнинг 6.05.2020 йилдаги “Республикада картошка етиштиришни кенгайтириш ва уруғчилигини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди.
Сурхондарёда янги трикотаж корхоналари очилади
Вазирлар Маҳкамасининг 6.05.2020 йилдаги “Сурхондарё вилоятида тадбиркорликни қўллаб-қувватлаш орқали саноатни янада ривожлантиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 266-сон қарори қабул қилинди.
Карантин: мажбуриятлар бажарилмаслиги муносабати билан кўриладиган шошилинч юридик чора-тадбирлар
Карантин илгари тузилган шартномалар бўйича мажбуриятлардан бош тортиш учун асос бўлмайди. Бизнес ҳақиқатан ҳам жиддий муаммога тўқнаш келди. Бироқ бу ҳаммасини коронавирусга «тўнкаш» мумкин дегани эмас!
Пойабзал тўғри келмадими – дўконга қайтарамиз
Пойабзал – шундай буюмки, у дўконда оёқда яхши туради, уйда эса унча яхши эмас. Пойабзални қайтариш таомили – шарҳимизда.
Пандемия: Ўзбекистон 3 тоифадаги ҳудудга ажратилди
Санитар-эпидемиологик вазиятга биноан ҳудудлар коронавируснинг кириб келиши ва тарқалишини олдини олиш бўйича Республика махсус комиссиясининг қарори билан белгиланди.