Бизнинг эксперт амнистияни қўллаш тартиби юзасидан батафсил тушунтириш беради
Ҳокимият, бизнес ва аҳолининг ўзаро ҳамкорлиги тизими мустаҳкамланди
Вазирлар Маҳкамасининг 2016 йил 27 октябрдаги 366-сон “Вазирлик ва идоралар, хўжалик бирлашмалари раҳбарлари, Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раиси, вилоятлар, шаҳар ва туманлари ҳокимларининг «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонун талабларини сўзсиз бажариш юзасидан жавобгарлиги тўғрисида”ги Қарори қабул қилинди
Дори-дармонлар нархи назоратга олинади
31.10.2016 йилда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Аҳолини дори-дармон воситалари ва тиббиёт буюмлари билан таъминлашни янада яхшилашга доир чора-тадбирлар тўғрисида”ги Қарори қабул қилинди
Пенсиялардан чегирмалар қилиш тартиби белгиланди
Молия вазирининг буйруғи билан (рўйхат рақами 2835, 2016 йил 26 октябрь) Пенсия, нафақа ва бошқа тўловлардан чегирмалар қилиш тартиби тўғрисидаги йўриқнома тасдиқланди
02.11.16
Ҳайвонлар қандай касалликка чалинганда эгасидан олиб қўйилиши мумкин?
Вазирлар Маҳкамасининг 2016 йил 25 октябрдаги 361-сон “Давлат ветеринария хизмати тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Қарори қабул қилинди
Соатбай машғулотларга кўпроқ ҳақ тўланади
Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Халқ таълими вазирлиги, Меҳнат вазирлигининг қўшма қарори (рўйхат рақами 2834, 2016 йил 24 октябрь) билан янги Ўқув машғулотларини ўтказганлик учун меҳнатга соатбай ҳақ тўлаш миқдорлари тасдиқланди
Апелляция хўжалик судлари нима учун керак?
Республикамиздаги хўжалик судлари тизимида минтақавий апелляция судларини ташкил этишга қарор қилинди (2016 йил 21 октябрь, ПФ-4850-сон). Янги шарҳимиз — хўжалик ишлари бўйича суд иш юритиш тизимининг ривожланиши нуқтаи назаридан қабул қилинган қарорнинг мантиғи хусусида
Ўзбекистонда пуллик йўллар пайдо бўладими?
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2016 йил 5 октябрдаги ПФ-4848-сон Фармони билан “Давлат-хусусий шериклик тўғрисида”ги қонун лойиҳасини ишлаб чиқиш кўзда тутилмоқда. Янги шарҳимизда бу нима дегани ҳамда бизнес бундан қандай наф кўриши ҳақида батафсил тўхтаб ўтамиз
Бухгалтерлар ва аудиторлар ўртасида танлов эълон қилинди
Ўзбекистон бухгалтерлар ва аудиторлар миллий уюшмаси, Ўзбекистон аудиторлар палатаси, Ўзбекистон бухгалтерлар Федерацияси, «Налоговые и таможенные вести» ҳамда «Солиқ Инфо» газеталари таҳририяти учта мустақил танловда қатнашишга таклиф этади: «Энг яхши бухгалтер–2016», «Энг яхши аудитор–2016» ҳамда «Энг яхши ички аудитор–2016»