Пойтахтда кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни ривожлантиришда Тошкент шаҳри бўйича Республика ишчи гуруҳи ёрдам беради.
Жамоатчилик билан бевосита алоқа ўрнатиш мақсадида сайт ишга туширилди
Бу «Юксалиш» умуммиллий ҳаракати ва «Тараққиёт стратегияси» марказининг қўшма лойиҳасидир.
ТИФнинг ноҳалол иштирокчилари рўйхатига кимлар киритилади
ДСҚ томонидан ҚҲТБТ порталида Ташқи иқтисодий фаолиятнинг ноҳалол иштирокчилари рўйхатини юритиш тартиби тўғрисидаги низом лойиҳаси жойлаштирилди. Муҳокама 20 августга қадар давом этади.
Давлат дастури - 2019 қандай ижро этилмоқда
6 август куни махсус комиссия томонидан Давлат дастури-2019 ижроси бўйича 2019 йилнинг I ярим йиллигида амалга оширилган ишларга якун ясалди.
Йирик солиқ тўловчиларнинг рўйхати эълон қилинди
Бу ҳақда маълумотни Давлат солиқ қўмитасининг расмий сайтидан олиш мумкин.
Махсус бошқарма туристлар хавфсизлигини таъминлайди
Ҳозирги пайтда Тошкент шаҳар ИИББ қошида Хавфсиз туризмни таъминлаш бўлинмасида 10 нафар ходим ишлайди. Сентябрь ойига келиб улар сони 40 тага етади
Телеграм-бот ҚҚС бўйича ортиқча суммани қайтаришда ёрдам кўрсатади
Молия вазирлиги томонидан экспорт қилувчиларни қўллаб-қувватлаш мақсадида махсус Телеграм-бот ишга туширилди.
Мигрантлар сони камаяди, тадбиркорлар кўпаяди
Меҳнат вазирлиги бандлик масаласини ўрганиш, шунингдек ишга жойлашишга муҳтож аҳоли сонини аниқлаш бўйича I яримйиллик учун ижтимоий тадқиқот якунларини эълон қилди.
Яна битта лицензияни онлайн қайта расмийлаштириш мумкин
ЯИДХПда “Нодавлат таълим муассасаларининг чет тилларни ўрганиш бўйича ўқув курсларини ташкил этиш соҳасидаги фаолиятини амалга ошириш ҳуқуқи учун лицензияни қайта расмийлаштириш” хизмати ишга туширилди.
Ўзбекистон ва Туркия биргаликда туристик брендларни илгари сурадилар
Икки мамлакат Ҳукумати ўртасида 2017 йилнинг 25 октябрь куни имзоланган Туризм соҳасида ҳамкорлик тўғрисида битим кучга кирди.
Блогерлар ҳуқуқларини қонун билан мустаҳкамлаш режалаштирилмоқда
Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги ҚҲТБТ порталида айрим қонун ҳужжатларига ўзгартиришлар киритиш тўғрисидаги лойиҳани жойлаштирди.
Ўзбекистон ва Люксембург ўртасида солиққа оид ахборотлар билан алмашиш тартиби ойдинлаштирилди
Иккиёқлама солиқ солинишининг олдини олиш тўғрисида Конвенцияга ўзгартиришлар киритиш тўғрисидаги баённома кучга кирди.
«Рақобат тўғрисида»ги Қонунда нималарни ўзгартириш лозим?
Монополияга қарши курашиш қўмитаси томонидан «Рақобат тўғрисида»ги Қонуннинг янги таҳрири лойиҳаси устида иш олиб борилмоқда
“Фахрий фуқаро” - чет элликнинг алоҳида мақоми
Вазирлар Маҳкамасининг 5.08.2019 йилдаги “Фахрий фуқаро” мақомини бериш тартиби тўғрисида”ги 648-сон қарори қабул қилинди.
Суғурталовчиларнинг жами капитали 2,4 баравар ошади
Бундай имконият суғурта ташкилотлари устав капиталининг минимал миқдорини 2020-2022 йилларда босқичма-босқич ошириш туфайли юзага келади
Суғурта ишига сиртқи ва кечки бўлимларда ўқитилади
Бу Президентнинг 2.08.2019 йилдаги “Ўзбекистон Республикасининг суғурта бозорини ислоҳ қилиш ва унинг жадал ривожланишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорида назарда тутилган.