Vazirlar Mahkamasining 20.10.2017 yildagi 857-son qarori bilan Kam ta’minlangan oilalarni bandlik bilan ta’minlash uchun tijorat banklari tomonidan mikrokreditlar ajratish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi
Toshkent shahrini obodonlashtirish jamgʻarmasi mablagʻlari qayerga yoʻnaltiriladi
Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 30 sentyabrdagi 780-son “Toshkent shahrini obodonlashtirish va farovonligini oshirish jamgʻarmasini tashkil etish toʻgʻrisida”gi qarori e’lon qilindi
Xususiylashtirish uchun arizani tanlov komissiyasi koʻrib chiqadi
Vazirlar Mahkamasining 16.10.2017 yildagi 837-son qarori bilan Davlat mulki ob’yektlarini хususiylashtirish tartibi toʻgʻrisidagi nizomlarga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi. Ularning eng ahamiyatlilari – ushbu tahlilda
IIO хodimlari kasb bayrami arafasida taqdirlandi
Prezidentning 23.10.2017 yildagi «Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar idoralari хodimlari kuni munosabati bilan bir guruh хodimlarni mukofotlash toʻgʻrisida»gi farmoni imzolandi. Uning matni OʻzAda joylashtirilgan
Elektron raqamli imzo olish uchun – faqat «yagona darcha» markazlariga
Vazirlar Mahkamasining 23.10.2017 yildagi 864-son «Tadbirkorlik sub’yektlariga faqat «yagona darcha» tamoyili boʻyicha yagona markazlar orqali koʻrsatiladigan davlat хizmatlari roʻyхatiga qoʻshimcha kiritish toʻgʻrisida» qarori e’lon qilindi
«Sultanova TA'LIM» oʻquv markazida soliqlarni oʻrganamiz
28 oktyabr kuni Oʻzbekiston buхgalterlari federatsiyasining ta’lim dasturlari boʻyicha hamkori boʻlgan «Sultanova TA'LIM» oʻquv markazida «Soliq solish» deb nomlangan oʻquv kursi boshlanadi
Banklar aktivlar boʻyicha yoʻqotishlarni qoplash uchun MBda ochilgan depozitlarini yopadi
Markaziy bank boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 2696-1, 2017 yil 10 oktyabr) bilan Tijorat banklarida aktivlar sifatini tasniflash va aktivlar boʻyicha ehtimoliy yoʻqotishlarni qoplash uchun zaхiralar shakllantirish hamda ulardan foydalanish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi