Газ ҳисоблагичини ечиш ва ўрнатишга аризалар онлайн қабул қилинади
Ҳисоблагични ечиш ва ўрнатиш учун мутахассисларни уйдан чиқмай туриб чақирса бўлади. ЯИДХП орқали ариза юбориш мумкин
Қимматбаҳо металларни олтин изловчилар усулида қазиб олишга рухсат берилди
2019 йил 1 мартдан бошлаб юридик ва жисмоний шахслар барча турдаги солиқлар ва бошқа мажбурий тўловлардан озод этилган ҳолда ушбу фаолиятни амалга оширишлари мумкин. Президентнинг 26.11.2018 йилдаги тегишли қарори ЎзА сайтида эълон қилинган
Сув учун ҳисоблагич бўйича олдиндан ҳақ тўлаш: тартиб белгиланди
Истеъмолчиларга сув таъминоти ва оқава сувни чиқариш хизматлари кўрсатиш қоидаларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди (ВМнинг 23.11.2018 йилдаги 950-сон қарори)
28.11.18
Кимларни қисқартирса бўлади?
Директор қисқартириладиган ходимларнинг рўйхатини тайёрлашни буюрди. Корхонанинг кадрлар хизмати қандай мезонларга амал қилиши лозим? Эксперт Абдусалом Рисқуллаев ушбу материалда мазкур саволга жавоб берди. Кадрлар ишини юритишга доир бошқа саволларни «Norma» ПРМда 3 декабрда бошланадиган ўқув курси доирасида бериш мумкин
Бошоқли дон экинларидан кам ҳосил олганлик учун ЯЕСга нисбатан кўпайтирувчи коэффициентлар қўлланилади, ер эса олиб қўйилади
Вазирлар Маҳкамасининг 27.11.2018 йилдаги «Бошоқли дон етиштиришни янада рағбатлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
Инвестиция ва бошқарув компаниялари қай даражада самарадор
Бу 2021 йил охиригача ўтказиладиган экспериментда аниқланиши керак. Ушбу даврда инвестицияларни жамлаш, уларни бошқариш ва лойиҳаларни, ш.ж. венчур молиялаштириш билан шуғулланувчи компаниялар ўрганилади ва баҳоланади
Қурилиши тугалланмаган бино-иншоотдан хусусий болалар боғчасигача
Давлат хусусий шерикка тегишли бўш турган ер участкалари, қурилиши тугалланмаган, реконструкция қилинадиган, капитал таъмирланадиган ёки жиҳозланадиган бино ва иншоотлар негизида нодавлат МТМни ташкил этишда ёрдам беради. Бундай лойиҳаларни амалга ошириш тартиби Вазирлар Маҳкамасининг 22.11.2018 йилдаги 944-сон қарори билан белгиланган
Янада кўп фуқаролар арзон уй-жой олиш имконига эга бўладилар
Президентнинг 24.11.2018 йилдаги «Қишлоқ жойларда ва фуқароларнинг айрим тоифалари учун арзон уй-жойлар қуришни кенгайтиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори қабул қилинди. Унинг матни ЎзАда жойлаштирилган
Экологик экспертиза ўтказиш тартиби янгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 22.11.2018 йилдаги 949-сон қарори билан янги тартиб-таомил тасдиқланди. Бошқалар қатори экспертиза объектлари ва муддатлари, атроф муҳитга таъсир кўрсатиш хавфи бўйича фаолият турларига тузатишлар киритилди