Транспорт воситаларидан утилизация йиғими қандай ундирилади
Ғилдиракли транспорт воситалари, ўзиюрар машиналар ва уларнинг тиркамалари учун утилизация йиғимини ундириш, қайтариш ва ундан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
400 млрд сўм - ҳудудларда саноатни ривожлантириш учун
Президент томонидан 09.06.2021 йилдаги “Ҳудудларнинг саноат салоҳиятини оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-6244-сон Фармон имзоланди.
Кўчмас мулк бир давлат ташкилотидан бошқа бир давлат ташкилотига қандай берилади
Республика кўчмас мулк объектларини бир давлат ташкилотидан бошқа бир давлат ташкилотига оператив бошқарув ҳуқуқи асосида беғараз бериш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
ДХШ асосида иссиқхона хўжаликлари ташкил этилади
Хорижий ва маҳаллий инвесторлар томонидан ишлаб чиқариладиган замонавий ва энергия тежамкор ускуна-жиҳозлардан фойдаланган ҳолда иссиқхона хўжалигига эга бўлиш ва қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини етиштириш истагини билдирган шахслар ҳамкорликка таклиф этилади.
Ижтимоий-маънавий тадқиқотлар институти ташкил этилди
Институтнинг вазифалари жумласига эл-юрт тақдирига лоқайдлик, маҳаллийчилик, уруғ-аймоқчилик, коррупция, оилавий қадриятларга беписандлик ва ёшлар тарбиясига масъулиятсизлик каби иллатларга барҳам беришга қаратилган комплекс чора-тадбирларни ишлаб чиқиш киритилган.